Když si pořídíme vůz, co nejdéle se snažíme o to, aby vypadal jako nový. Neustále ho umýváme, leštíme a také vysáváme uvnitř. Bohužel se může stát, že po odjezdu z parkoviště objevíme na novém členovi domácnosti oděrek nebo škrábanec, který se na něj mohl dostat mnoha způsoby. Mohl automobil někdo nabourat, na druhou stranu jsme vůz mohli při jízdě někde odřít my sami. Ať už je viníkem kdokoliv, je jasné, že se takové situaci dalo zabránit, a to autodoplňky.

Mnozí majitelé vozů se domnívají, že autodoplňky jsou jenom na parádu, že mají zkrášlovat interiér a případně exteriér vozidla. Jenže autodoplňky mají především jednu jedinou funkci, a tou je funkce ochranná. Díky autodoplňkům je auto chráněno před škrábanci, oděrky či před jiným poškozením vozidla.

Autodoplňků je však na trhu habaděj, jaké si koupit a proč?

Vany do kufru ochrání zavazadlový prostor

Mezi nezbytné autodoplňky patří vany do kufru, které ochrání zavazadlový prostor. Pokud patříte k lidem, kteří často ve svém kufru převáží těžký a ostrý náklad, jsou vany do kufru nepostradatelné. V současné době si lze vybrat ze dvou van do kufru, je možné si zakoupit vanu plastovou a vanu gumovou. Zatímco vana plastová je specifická svým zvýšením okrajem, který zabrání proniknutí vody či sypkého materiálu, gumové vany zajistí stabilitu převáženého nákladu.

Prahové lišty ochrání vůz před námi samotnými

Nepostradatelným autodoplňkem jsou i prahové lišty, které dokážou automobil ochránit před námi samotnými. V současné době se prahové lišty snadno nainstalují, zvládnete to i bez pomoci technika. Prahové lišty zaručí, že při výstupu či nástupu do auta nedojde k poškrábání či jinému poničení laku.

Mnohdy se stává, že lidé mají boty, které při pouhém kontaktu s plechem vozu způsobí oděrek či škrábanec. Většinou ženy svými podpatky auto krapet poškrábou. Chraňte proto svůj automobil a na dveře auta nainstalujte prahové lišty.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/mercedes-1024x576.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/mercedes-150x150.jpginfo@press-media.czTipyKdyž si pořídíme vůz, co nejdéle se snažíme o to, aby vypadal jako nový. Neustále ho umýváme, leštíme a také vysáváme uvnitř. Bohužel se může stát, že po odjezdu z parkoviště objevíme na novém členovi domácnosti oděrek nebo škrábanec, který se na něj mohl dostat mnoha způsoby. Mohl automobil...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku