V dnešní době se lidé bez vlastního vozidla jednoduše neobejdou. Zejména obyvatelé menších vesnic nám jistě dají za pravdu, že pokud by se měli například s cestou do zaměstnání spoléhat na veřejnou dopravu, čekaly by je až několikahodinové prodlevy mezi jednotlivými spoji. Těžké nákupní tašky s potravinami pro celou rodinu se autobusem také tahají jen velice obtížně, takže je jasné, že automobil je prostě nutností. Pokud právě přemýšlíte o koupi vozidla, víte, jakým způsobem tento akt nejlépe provést? Jestli ne, tak tento článek je pro vás jako stvořený.

Jakými způsoby lze koupit vůz?

  • investice do nového vozidla, které nedávno opustilo výrobní linky
  • koupě ojetého vozidla od soukromého vlastníka
  • koupě ojetého vozidla z autobazaru

Možná si říkáte, že nové je vždycky lepší a proto své zraky upřete k prodejcům, jejichž vozy teprve nedávno opustily výrobní linky. Jenže takové automobily jsou opravdu nákladné a ne každý si je může „za hotové“ pořídit. Nákup na splátky je pak jen zbytečným finančním závazkem. Navíc, pokud nové vozidlo odřete nebo s ním do něčeho narazíte, automaticky ztrácí svou původní hodnotu, a to výrazně.

Ojetá vozidla mají sice již něco za sebou, nicméně vám i tak budou sloužit ještě několik dalších let. K dostání jsou také za opravdu rozumnou cenu, ale jen na tento faktor se, prosím, nespoléhejte. Rázem byste totiž mohli naletět podvodníkům. Pokud bychom vám měli doporučit, jestli s vidinou ojetého vozidla navštívit soukromého vlastníka nebo autobazary, jednoznačně bychom volili druhou z možností. Soukromý vlastník vám totiž touží prodat vozidlo za každou cenu, aniž by vám o něm podal veškeré informace. Navíc automobil před prodejem neprojde žádnou kontrolou, takže v podstatě kupujete zajíce v pytli.

Kvalitní autobazary hledejte ve větších městech

Dokonce i mezi autobazary se ovšem najdou takové, kde byste si měli koupi vozidla rozmyslet. Nejlepší je vsadit na zkušené prodejce ve velkých městech. Kupříkladu takový autobazar v Praze vám nikdy nemůže prodat nekvalitní zboží, jelikož by se to posléze rychle rozneslo a tím by samozřejmě v budoucnu klesali i příjmy společnosti, což si bazary v nabité konkurenci prostě nemohou dovolit. Určitě se tedy vydejte touto cestou, neprohloupíte!

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/svetdnes.cz_auto-vyhybka_cz_nahledovy.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/svetdnes.cz_auto-vyhybka_cz_nahledovy-150x150.jpginfo@press-media.czAuto-motoV dnešní době se lidé bez vlastního vozidla jednoduše neobejdou. Zejména obyvatelé menších vesnic nám jistě dají za pravdu, že pokud by se měli například s cestou do zaměstnání spoléhat na veřejnou dopravu, čekaly by je až několikahodinové prodlevy mezi jednotlivými spoji. Těžké nákupní tašky s potravinami pro celou rodinu se autobusem také tahají jen velice...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares