Vzhledem k neustále se zvyšujícím nárokům na energetickou úsporu budov a snahu o šetrné chování k přírodě se v poslední době vysoce rozmáhá zateplování budov. Mnoho panelových domů se po několika desetiletích konečně odhodlává využít možnosti zateplení a při té příležitosti rovnou i barevně oživit svou nudnou socialistickou fasádu. Ale můžete si nechat zateplit také staré domy a chaty v zahrádkářských koloniích. Jedná se totiž o investici, která se vám vyplatí, a proto je dobré ji nepodceňovat.

Zateplení od profesionální firmy

Nechat si provést zateplení fasády domu od specializované firmy je jistě nejjednodušší řešení, díky němuž budete mít jistotu správného provedení. U větších budov nebo panelových domů vám ani nic jiného nezbyde. Firma zajistí materiál, odborné posouzení stavby, energetický audit a průkaz, projektovou dokumentaci a nabídne vám i možnosti financování a státní dotace. Pokud o využití zateplení od specializované firmy přemýšlíte, jistě vás potěší možnost dotazů přes kontaktní formuláře firem a nezávazné zjištění ceny, které bývá zdarma. Vedle referencí a již zrealizovaných projektů tak budete mít další parametr, podle kterého si budete moci vybrat ze široké nabídky firem tu nejvhodnější.

Zateplování vlastníma rukama

Zateplení menšího domu nebo třeba již v úvodu zmiňované chaty můžete zvládnout i vlastníma rukama. Jistě se vám však bude hodit pomoc šikovných kamarádů nebo známých, kteří se v dané problematice vyznají. Problémem by se ale mohlo stát potřebné vybavení, které mnohdy člověk doma nevlastní. Například bez lešení se při zateplování fasády rozhodně neobejdete. Nemusíte však zoufat, stejně jako existují půjčovny nářadí, tak vás může zachránit i půjčovna lešení, ve kterých si jednoduše lešení zapůjčíte na krátkodobý nebo dlouhodobý pronájem. Z hlediska zajištění bezpečnosti je většinou potřeba si nechat lešení namontovat i demontovat od dané firmy, to vám však jen usnadní práci. Pak už jen stačí sehnat dostatek správné polystyrenové desky či minerální vaty, lepidlo, štěrkovou hmotu a další potřebné věci a můžete se pustit do práce. Nejen na internetu najdete mnoho návodů jak na to, díky kterým si s tím jistě hravě poradíte.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/facade-insulation-1150330_1920-1024x681.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/facade-insulation-1150330_1920-150x150.jpgPR-leadersBydleníVzhledem k neustále se zvyšujícím nárokům na energetickou úsporu budov a snahu o šetrné chování k přírodě se v poslední době vysoce rozmáhá zateplování budov. Mnoho panelových domů se po několika desetiletích konečně odhodlává využít možnosti zateplení a při té příležitosti rovnou i barevně oživit svou nudnou socialistickou fasádu. Ale můžete si...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku