Máte toho nad hlavu? Nejvyšší čas opustit město a vyrazit do podzimně zbarvené přírody! Skvělým místem pro relaxaci je oblast Chráněné krajinné oblasti Český kras, které dominuje slovutný hrad Karlštejn. Ten si letos můžete obzvláště užít, protože je prostý od cizinců, navíc otevřený celoročně s nabídkou tradičních i méně obvyklých prohlídkových okruhů. Český kras však nabízí také možnost procházek a turistiky v panenské přírodě, které si můžete zpestřit návštěvou zooparku nebo plaváním v aquaparku.

Užijte si hrad bez turistů

Pandemie koronaviru přinesla nevídanou možnost prohlédnout si některé památky a pamětihodnosti bez davů zahraničních turistů. Z penzionu u hradu Karlštejn tak můžete rovnou vyrazit na jeho prohlídku. Správa hradu nabízí tradiční dva prohlídkové okruhy, které zahrnují návštěvu soukromých a reprezentačních prosto císaře Karla IV. nebo posvátných míst včetně kaple sv. Kříže.

Během podzimních víkendů však můžete vyrazit také na hrad bez průvodce a užít si prohlídku po svém a v rámci svého tempa. Veškeré vstupenky si lze zajistit online předem.

Procházky do barevného okolí

Český kras je doslova protkán sítí turistických tras a naučných stezek. Některé vedou hned zpoza ubytování pod Karlštejnem, můžete tak po vydatné snídani rovnou vyrazit na cestu. Naučná stezka Karlštejn vede v delší variantě skrze 20 zastavení u informačních panelů a měří necelých 14 km. Další turisticky oblíbená trasa vede podél Berounky nebo z Karlštejna na Velkou a Malou Ameriku. Tento okruh je nenáročný s jedním větším stoupáním a měří necelých 6 km. Oba lomy sehrály roli v českých i zahraničních filmech, mimo jiné se zde natáčela westernová komedie Limonádový Joe.

Do zooparku nebo aquaparku

Jak si ještě užít barev podzimu na Karlštejnsku? Milovníci zvířat a děti jistě docení místní zoopark, kde je hlavní atrakcí bílý lev Leon a další kočkovité šelmy, jako je levhart nebo puma. V areálu jsou však také opičky, pštrosi a další zvířata. Děti si mohou zajezdit na poníkovi nebo velbloudovi. A kam při deštivém počasí? Rozhodně do aquaparku v Berouně, který nabízí možnost koupání i wellness aktivit.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/svetdnes.cz_karlstejn-penzion_cz_nahledovy-1024x377.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/svetdnes.cz_karlstejn-penzion_cz_nahledovy-150x150.jpginfo@press-media.czCestováníMáte toho nad hlavu? Nejvyšší čas opustit město a vyrazit do podzimně zbarvené přírody! Skvělým místem pro relaxaci je oblast Chráněné krajinné oblasti Český kras, které dominuje slovutný hrad Karlštejn. Ten si letos můžete obzvláště užít, protože je prostý od cizinců, navíc otevřený celoročně s nabídkou tradičních i méně obvyklých...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku