Šumava patří mezi jedno z nejvyhledávanějších pohoří v naší zemi. Najdeme ho na hranicích Česka, s německým Bavorskem. Pohoří nabídne mnoho turistických lákadel jak pro milovníky přírody, tak třeba také pro milovníky sportu. Ne všechny ale ocení rodiny s dětmi. Pokud právě vy hledáte možnosti, jak trávit volný čas se svou rodinou, chatová osada NADRYBNIKEM.eu vám přináší 10 nejlepších tipů.

Hrad Kašperk

Jasná klasika, která je spojena s možností trávit čas v přírodě, která je spojena i s možností pokochat se nádhernými výhledy i historií hradu. Cesta na něj může být spojena s pěší trasou, stejně jako může být spojena i s jízdou na kole. Nejkratší varianta cesty na hrad je dlouhá jenom 3 kilometry a tak se rozhodně jedná o celkem nenáročnou formu výletu, kterou lze zvládnout i s těmi nejmenšími.

 

Rozhledna na Sedle

I druhý turistický tip, který je spojený s rodinným výletem, nezklame ani milovníky přírody, stejně jako nezklame ani milovníky krásných výhledů do okolí. A to proto, že tím tipem na výlety s dětmi je rozhledna na Sedle. Jde o unikátní dřevěnou stavbu, která má 138 schodů a za dobrého počasí lze vidět nejenom krásy Šumavy, ale i vnitrozemí naší země.

Stezka zlatokopů

Unikátní sedmikilometrová naučná stezka, která vede nádhernou šumavskou přírodou, v rámci které lze vidět jak krásy fauny a flóry, tak i řadu zajímavých skalních útvarů. Zajímavá jsou nejenom jednotlivá navštívená místa, ale třeba i četné pověsti, které s celou lokalitou souvisí.

Stádo bizonů

Jenom málokteré dítě vidělo bizona na vlastní kůži. A tak vám přinášíme tento zajímavý tip, který najdete nedaleko obce Červená. Sem můžete dorazit nejenom vlastním autem, ale obcí prochází i celá řada turistických okruhů, díky čemuž máte jistotu, že není problém udělat si na toto místo i celkem zajímavý výlet, a to s ohledem na věk vašich dětí.

Šumavské slatě

V tomto případě máte hned několik možností, kam vyrazit za výletem. A to takovým, který je spojený nejenom s poznáním přírody, ale i historie. Ty nejstarší slatě totiž vznikly už před 10 000 léty. Možností, jaké navštívit, je několik. My doporučujeme tyto:

  • Jezerní slať
  • Chalupská slať
  • Tříjezerní slať

Šumavská jezera

Na krásy jezer na Šumavě nezapomenete ani vy, ani vaše děti. Opět máte na výběr hned několik různých okruhů, stejně jako několik zajímavých jezer. Jedno z nejkrásnějších je Černé jezero, ale vynechat nesmíte ani zajímavou pověstí opředené Čertovo jezero, na něhož navazuje stejnojmenná přírodní rezervace.

Plavební kanály

Prvním naším tipem je určitě Vchynicko-tetovský plavební kanál. Zajímavá trasa, která má velmi nízkou obtížnost a tak je ideální i pro cestu rodin s dětmi. Nejenom, že je tato cesta spojena s možností poznat krásy šumavské přírody, ale vaše děti se naučí i něco o historii. Konkrétně o plavení dřeva.

Druhou možností je neméně zajímavý Schwarzenberský plavební kanál, který nadchne jak svou zajímavostí a délkou, tak i tím, že je zde pravidelně realizováno ukázkové plavení. Ideální možnost, jak svým dětem předvést historii v praxi.

Zamiřte i do Německa

Šumava nemusí být poznávána jenom z české strany. Se svými dětmi můžete zavítat i na tu německou. A zde vás zaujmou hned dva okruhy. První je nejdelší stezka v korunách stromů na světě, která začíná v Neuschönau. Zde můžete vyzkoušet i náš poslední tip, a to vycházkový okruh skrz obory s divokou zvěří.

Nejenom na vlastní pěst

Jak vidíte, různých aktivit pro vás i pro děti nabídne Šumava více než dost. Poznat a vyzkoušet je nemusíte nutně jenom na vlastní pěst. Dnes lze koupit i řadu tematických poznávacích zájezdů koncipovaných přesně tak, jak si budete vy a celá vaše rodina žádat. A to s ohledem na konkrétní místa, i náročnost.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/šumava-jezera.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/šumava-jezera-150x150.jpgPR-leadersCestováníŠumava patří mezi jedno z nejvyhledávanějších pohoří v naší zemi. Najdeme ho na hranicích Česka, s německým Bavorskem. Pohoří nabídne mnoho turistických lákadel jak pro milovníky přírody, tak třeba také pro milovníky sportu. Ne všechny ale ocení rodiny s dětmi. Pokud právě vy hledáte možnosti, jak trávit volný čas...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku