Vybrat vhodné interiérové, ale i vchodové dveře je většinou věc velmi nelehká. Je třeba zvážit tolik důležitých parametrů a nakonec se ještě musíme vejít do předem daného rozpočtu. Jak tedy vybrat správně a na co se soustředit při výběru dveří? Zaměříme se na typy dveří, zejména těch interiérových, volbu materiálu a v závěru i výrobce.

Typy interiérových dveří

V první řadě si musíme vybrat, zda zvolíme interiérové dveře klasické nebo se rozhodneme pro posuvné dveře. Případně existuje ještě možnost třetí, a tou jsou shrnovací dveře. První a nejčastější typ interiérových dveří je každému dobře znám, otázkou tedy zůstává, pro jakou kombinaci materiálů se rozhodnout a jaké barevné ladění se nám nejvíce líbí. Vše by vždy mělo korespondovat se zbytkem interiéru. Ovšem pokud se rozhodnete pro posuvné dveře, ty se snadno mohou stát dominantním prvkem vašeho interiéru, který pak zůstane tak trochu v jejich stínu.

Posuvné dveře

Pokud se rozhodnete právě pro posuvné dveře, budete muset řešit jejich umístění, rsp. způsob jejich zasouvání. Možnosti jsou tři, první dvě jsou pouzdra, do kterých se dveře zasouvají. V případě stavebního pouzdra se jedná o součást stěny, je tedy třeba větších stavebních úprav, na které je nutné myslet už ve fázi výstavby či rekonstrukce domu či bytu. Třetí možností jsou posuvné dveře na stěnu, ty se posouvají po kolejnici a zůstávají i otevřené součástí interiéru. Uvažujete-li o variantě posuvných dveří z důvodu úspory místa, pak se vás týká spíše varianta se stavebním pouzdrem nebo pak zbývá finančně méně náročná verze dveří skládacích.

Volba materiálu

Při výběru dveří si mnozí zákazníci nevědí rady, rádi by kvalitní dveře, které by dobře vypadaly a zároveň plnily svůj účel. V případě skleněných výplní je dobré si uvědomit, že sklo má zcela jiné vlastnosti, než dřevo a jeho napodobeniny. Do některých místností jsou tedy skleněné dveře spíše nevhodné, a to je třeba předem dobře zvážit.

Dodací lhůty a kvalita

Při výběru prodejce dejte určitě na zkušenosti a portfolio nabízených značek. Neomezte se na jediného výrobce, nechte si poradit zkušeným prodejcem, který dokáže zajistit i kratší dobu dodání než jsou obvyklé dva měsíce. Velkým počtem poboček a výhradním zastoupením mnohých kvalitních značek nás oslovila firma Grimax, na trhu je již 17 let a právě u dveří Vasco Doors je, jako jediná na trhu, schopna nabídnout dodací lhůtu 14 dní.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/grimax-titulka-nová.pnghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/grimax-titulka-nová-150x150.pngPR-leadersBydleníVybrat vhodné interiérové, ale i vchodové dveře je většinou věc velmi nelehká. Je třeba zvážit tolik důležitých parametrů a nakonec se ještě musíme vejít do předem daného rozpočtu. Jak tedy vybrat správně a na co se soustředit při výběru dveří? Zaměříme se na typy dveří, zejména těch interiérových, volbu...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares