Výběr kvalitní postele je velmi důležitý. Spánkem totiž strávíme téměř třetinu svého života. Špatná postel nenarušuje pouze kvalitu spánku, ale rovněž má negativní dopady na naše zdraví. Nevíte, jak správně postel vybírat? Čemu věnovat při výběru pozornost? Poradíme vám, jak poznáte postel, která vám zajistí pohodlný a zdravý spánek. Zásadní roli hraje volba matrace, roštu a rámu postele.

Matrace není všechno, záleží i na roštu

Důležitost kvalitní matrace pro zdravý spánek je nesporná. Málokdo si však uvědomuje, že dobrá matrace sama o sobě nestačí. Bez bytelného rámu a vhodného roštu postele je sebelepší matrace k ničemu. Matraci je nejvhodnější vybírat až nakonec podle postele. Máme-li pevný laťový rošt, volíme matraci pěnovou s vyšším jádrem a pod matraci s pružinovou kostrou nebo taštičkovými pružinami. Pokud je rošt lamelový, můžeme zvolit libovolnou matraci s výjimkou pružinových a taštičkových. Lamelový rošt je pro zdravé spaní nejvhodnější. Pomáhá totiž udržet páteř ve správné poloze, a zároveň i prodlužuje životnost matrace.

Ideální rám postele? Rozhodně masiv!

postele-z-masivu-svet-telo-novaU rámu postele jsou rozhodující dva faktory: materiál a rozměry. Nejkvalitnější postele bývají z masivu. Proč tomu tak je? Postele z masivu jsou nejvhodnější z několika důvodů: jejich montáž i demontáž je poměrně snadná, vyrábí se i s úložným prostorem, oproti kovovým rámům je masiv stále příjemný na dotyk (v chladné místnosti nestudí jako kov), nevrže jako některé kovové rámy a je pevnější než rám z dřevotřísky.

Na výběr máte postele z masivu v celé řadě variant z hlediska materiálů i konstrukce. Je libo kvalitní pevné bukové postele, ekonomicky výhodné smrkové postele nebo snad dubové postele nejvyšší jakosti? Nejoblíbenější variantou jsou postele z masivu s úložnm prostorem. Zajímavou variantu představují také postele s výklopnými rošty s úložným prostorem v provedení celo-masiv.

Délka a šířka postele musí odpovídat vašim tělesným rozměrům. Postel vám musí sedět. Dostatek prostoru vám poskytuje např. masivní postel Isabela, Carmen či Bruce s rozměry 180×200 cm. Pro komfortní spánek je také důležité čelo postele, které třeba válendy postrádají. Můžete se o ně pohodlně opřít. Málo známá skutečnost je, že čelo postele vás chrání před průvanem. Prostě není lůžko jako lůžko. Dopřejte si kvalitní poležení, poctivá postel z masivu vám to umožní!

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/postele-z-masivu-svět-titulka-1024x732.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/postele-z-masivu-svět-titulka-150x150.jpgPR-leadersBydleníVýběr kvalitní postele je velmi důležitý. Spánkem totiž strávíme téměř třetinu svého života. Špatná postel nenarušuje pouze kvalitu spánku, ale rovněž má negativní dopady na naše zdraví. Nevíte, jak správně postel vybírat? Čemu věnovat při výběru pozornost? Poradíme vám, jak poznáte postel, která vám zajistí pohodlný a zdravý spánek....Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares