Dávno pryč už jsou ty časy, kdy hospodyňka byla na všechno sama, a k dispozici měla možná tak vařečku, lžíci a smaltovaný hrnec. Dnešní kuchyně vypadají jinak, a dokáží nám v mnohém práci ulehčit, ale také urychlit. Díky vymoženostem moderní techniky už mnoho let vnímáme jako samozřejmost, že pokrmy přihřejeme v mikrovlnné troubě, potraviny nám pomůže déle uchovat lednice či mrazák a mnoho dalšího.

pomocnici-do-kuchyne-svet-robotRobot k nezaplacení

Malé domácí spotřebiče už se také staly běžným vybavení kuchyní. Někdo si koupí vše, co vidí u známých či v reklamě, jiný váhá, aby nekoupil něco, co mu pak bude jen zabírat místo. My si dne představíme tři přístroje, které stát ladem rozhodně nebudou. Prvním je kuchyňský robot. Tato šikovná věc dokáže nahradit hned několik dalších přístrojů. Je velmi univerzální, protože v sobě skrývá například hnětač těsta, kráječ a krouhač, mixování také zajistí, a vše je přitom skryto v jednom jediném spotřebiči. Nástavce lze obvykle mýt v myčce, tedy i údržba bývá naprosto nenáročná. Už žádné ruční strouhání, s prsty od krve je konec.

Domácí chléb

Milovníci čerstvého pečiva mají možnost si jej dopřát každý den, aniž by museli běhat do obchodu. Poslouží jim k tomu domácí pekárna na chleba. Geniální věcička s velice snadnou obsluhou. Zvládne to i malé dítě, stačí nasypat ingredience (obvykle hotovou sypkou směs a vodu), a o zbytek se postará pekárna. Vy už jen vyjmete čerstvě upečený bochník a dáte se do jídla.  Díky časovači lze vše připravit předem a mít chleba hotový přesně ve chvíli, kdy se budete chtít snídat či večeřet.

pomocnici-do-kuchyne-svet-indukceI kuchyň na chalupě může být moderní

A závěrem jeden tip pro chataře a chalupáře nebo ty, kteří mají velmi málo prostoru v kuchyni svého bytu. Ideální volbou pro všechny zmíněné je totiž indukční vařič. Za minimum času na něm uvaříte nebo ohřejete jídlo, a nahradí dokonce i rychlovarnou konvici. Vodu totiž uvaří tak rychle, že konvice je zbytečná. Získáte tak místo, které je většinou v malé kuchyňce ceněno doslova zlatem.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/pomocníci-do-kuchyně-Svět-titulka.pnghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/pomocníci-do-kuchyně-Svět-titulka-150x150.pngPR-leadersBydleníDávno pryč už jsou ty časy, kdy hospodyňka byla na všechno sama, a k dispozici měla možná tak vařečku, lžíci a smaltovaný hrnec. Dnešní kuchyně vypadají jinak, a dokáží nám v mnohém práci ulehčit, ale také urychlit. Díky vymoženostem moderní techniky už mnoho let vnímáme jako samozřejmost, že pokrmy...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku