Když si berete malý úvěr, vyžádá si to jen několik málo minut – administrativy je zde skutečně málo!

Když se řekne půjčka, mnohým se vybaví ta, kterou si sjednávali před mnoha lety, byl vyžadován ručitel a spoustu potvrzení a podpisů, jednání se poměrně dlouho vleklo a celý proces spolkl velkou porci volného času. Ale dnes už je situace úplně odlišná, takže se není proč obávat nějaké složité administrativy, naopak, smlouva se může vejít na jediný list papíru a celá žádost může být záležitostí minut. Pak je tedy sjednávání úvěru skutečná radost, že?

Proč na něco čekat? Žádost je dostupná kdykoliv

Nezáleží na tom, jestli se nenadálé výdaje přihlásí ráno nebo naopak krátce před půlnocí. Vy je totiž můžete řešit okamžitě, bez zbytečných odkladů a čekání. Krátkodobá půjčka má průhlednou smlouvu, vyžádá si jen minimum osobních údajů a například samotná žádost má jen tři jednoduché kroky, které budou i pro ty, co si s internetem moc nerozumějí, v každém případě záležitostí pouhých několika minut. Přitom je zde celá řada výhod, jaké to například jsou?

  • Bezúčelový charakter půjčky. Bez účtenek, faktur, dokládání konkrétních výdajů, všechno je naprosto svobodné – půjčíte si, na co jen potřebujete a nemusíte vysvětlovat, k čemu to bylo.
  • Blesková reakce na žádost. Proč čekat celý týden, než vám někdo odpoví, když u nebankovní půjčky je odpověď v řádu minut – nervózní odpoledne strávené na pobočce tedy odpadá…
  • Termín splatnosti aneb je potřeba ho prodloužit? Za malý poplatek třeba až o další čtyři týdny, ne vždy se totiž zadaří s termínem výplaty, jindy přijdou do cesty další nutné výdaje.

Ručitel? Samozřejmě, že nikoliv! Tahle praxe se týká dnes už jen opravdu vysokých úvěrů, mezi které pochopitelně ty krátkodobé vůbec nepatří. Stejně jako není nutné prokazovat účel, není ani zapotřebí ručitele, totéž platí o poplatcích dopředu – proběhne pouze ověření účtu, případný poplatek za zprostředkování půjčky nebo správu úvěru je v moderní době už v podstatě nesmyslná záležitost.

Z mobilu, tabletu nebo i notebooku, račte vybrat!

Nejvýhodnější půjčka se dá sjednat z různých zařízení, podle toho, které máte zrovna po ruce a se kterým se vám také nejlépe pracuje! Nikdo před vámi nebude nic skrývat, na každém ze zařízení, ať už to bude mobilní telefon, tablet, notebook či stolní PC se dozvíte vše přehledně a dopředu. Jaké bude RPSN, kdy je předpokládaná lhůta splatnosti, kolik si přesně půjčíte a kolik do koruny přesně splatíte – žádné poplatky navíc tu nehledejte, smlouva o nich rozhodně vůbec nemluví! 

Kalkulačka napoví, stačí nastavit dvě kritéria

Odpověď získáte okamžitě – otázkou je, kolik si chcete půjčit a na jak dlouho, pro začátek není zapotřebí více informací. Stále ještě totiž jde o nezávaznou kalkulaci, cílem je ukázat, o kolik přeplatíte jistinu půjčky, abyste měli základní představu o celé transakci. Pokud vám takto vyhovuje, můžete přistoupit k dalším krokům – nebo třeba vše ještě trochu přehodnotit, vzít si méně peněz na delší časové období a tak podobně. Rozhodnutí je opravdu jen na vás!

Pozor, dluhová past se nikdy dopředu neptá!

Možná se máte sklony trochu přeceňovat, ale pokud jde o finance, bude lepší držet se raději pořádně zkrátka! Dluhová past není jen v pohádkách, týká se bohužel tisíců reálných lidí a je pravdou, že jejich problémům šlo předejít – stačilo se lépe zamyslet, vzít si menší půjčku, sjednat si jen takovou, na kterou žadatel opravdu má. Předcházet nešťastným koncům je pak lepší než řešit celé roky jednotlivé dluhy. Opravdu tuhle půjčku potřebujete a může vám pomoci? Přesně takovou otázku si musíte klást, vždy a všude. 

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/bankovky.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/bankovky-150x150.jpginfo@press-media.czFinanceKdyž si berete malý úvěr, vyžádá si to jen několik málo minut – administrativy je zde skutečně málo! Když se řekne půjčka, mnohým se vybaví ta, kterou si sjednávali před mnoha lety, byl vyžadován ručitel a spoustu potvrzení a podpisů, jednání se poměrně dlouho vleklo a celý proces spolkl velkou...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku