Ačkoli je těhotenství považováno za nejkrásnější období v život každé ženy, představuje zároveň poměrně náročný proces, během kterého dochází k výrazným změnám. Kromě skutečnosti, ž v období těhotenství ženské tělo projde celou řadou fyziologických procesů, musí se zároveň poprat se zvýšeným množstvím hormonů. Ty mají za následek nejen změnu nálad, ale především se projeví i na vzhledu ženské pokožky. Očekávání narození miminka je krásné období, proto si jej nenechte zkazit změnami na kůži a přečtěte si náš dnešní článek zaměřený na správnou péči o pokožku v těhotenství.

Ne vždy se na změny zvládneme připravit

Hormonální výkyvy mají za následek, že ženy mající suchou pleť najednou řeší problémy se zvýšenou mastivostí a jejich pokožka se tak prakticky ze dne na den stává problematickou Rovněž se velmi často stává, že naopak ženy, které se před otěhotněním trápily a pro pupínky a akné na obličeji, se během těhotenství mohou radovat z dokonalé pokožky bez jediné vady na kráse.

pece-o-pokozku-v-tehotenstvi-titulkaNepozorujete změny?

Užíváte si své těhotenství plnými doušky a nepozorujete na své pokožce stopy výrazných změn? Jestliže je vaše pleť stejná jako předtím, než jste otěhotněli, tak není potřeba vůbec nic měnit v přístupu a její péči. O pokožku se tak můžete starat jako doposud.

Pečlivost při vybírání produktů

V období gravidity je pokožka daleko citlivější, a proto vám doporučujeme dát si záležet s výběrem vhodných pečujících prostředků. Ideální volbou jsou jemnější výrobky neobsahující esenciální oleje či parfemaci.

Myslete na zdraví miminka

Ačkoliv štěstí svého života stále ještě nosíte pod srdcem, již nyní se výrazným způsobem podílíte na jeho zdraví. Uvědomte si tedy, že se k dítěti mohou škodlivé látky dostat skrze vaši pokožku. Co vám tedy radíme? Vzhledem k tomu, že vaše kůže absorbuje vysoké množství látek, vybírejte si přípravky velmi pečlivě. Sázkou na jistotu jsou produkty s čistě přírodním složením.

Autor: Nikol Bláhová

 

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/péče-o-pokožku-v-těhotenství-tělo-článku-1024x538.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/péče-o-pokožku-v-těhotenství-tělo-článku-150x150.jpgPR-leadersPoradnaZdravíAčkoli je těhotenství považováno za nejkrásnější období v život každé ženy, představuje zároveň poměrně náročný proces, během kterého dochází k výrazným změnám. Kromě skutečnosti, ž v období těhotenství ženské tělo projde celou řadou fyziologických procesů, musí se zároveň poprat se zvýšeným množstvím hormonů. Ty mají za následek nejen změnu...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku