Také hledáte v horkých dnech každou možnou příležitost, jak se osvěžit? Nejraději byste skočili střemhlav do bazénu, ale to není třeba během pracovní doby úplně reálné? Zmrzlina či ledově vychlazená voda je fajn, vy ale potřebujete  také dodat trochu energie? Pak přichází ta pravá chvíle na ledovou kávu. Tento ledový nápoj s obsahem kofeinu spojí příjemné zchlazení s užitečným a povoleným dopingem. Pokud to nepřeženete s cukrem a dalšími ingrediencemi, může to být i zdravé povyražení, protože konzumace 4-6 šálků kávy, tedy cca 300mg kofeinu denně, je podle doc. MUDr. Pavla Kohouta (odborný garant Institutu kávy) pro lidský organizmus přiměřená. A může dokonce napomoci v boji s některými civilizačními chorobami. Káva obsahuje větší množství antioxidantů než zelený čaj a ty neovlivní ani to, zda ji připravíte teplou či studenou.

ledová káva tělo článkuJak si takovou ledovou kávu neboli frappé připravit, aby chutnalo tak, jako byste ho pili přímo v Řecku, odkud se k nám do Evropy dostalo a stalo se doslova fenoménem? Příprava je snadná a dochucování se meze nekladou. Záleží jen na vaší chuti a fantazii. Nemusíte se bát, že byste potřebovali některé drahé přístroje. Zcela postačí, když si koupíte napěňovač (frapovač), který lze koupit za ceny již od 60Kč, za dobíjecí ze sítě potom o něco více. Do širší sklenice nasypte rozpustnou kávu a trochu třtinového cukru, zalijte menším množstvím vody a vyšlehejte cca dva cm pod okraj. Přidejte tři až čtyři kostky ledu. Nakonec zalijte trochou zahuštěného mléka či smetany. Můžete posypat skořicí, kakaem.

Nemáte a nechcete si pořizovat žádné další přístroje a pomůcky? Nevadí, můžete zkusit klasickou zavařovací sklenici a vše promíchat v ní a ihned podávat. Zpříjemněte si každý den bez výčitek a pošlete nám své recepty. Budeme se těšit.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/ledová-káva-pro-každý-den-1-1024x576.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/ledová-káva-pro-každý-den-1-150x150.jpgPR-leadersTipyZprávyTaké hledáte v horkých dnech každou možnou příležitost, jak se osvěžit? Nejraději byste skočili střemhlav do bazénu, ale to není třeba během pracovní doby úplně reálné? Zmrzlina či ledově vychlazená voda je fajn, vy ale potřebujete  také dodat trochu energie? Pak přichází ta pravá chvíle na ledovou kávu. Tento...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares