V současné době je kladen velký důraz na kvalitu bydlení. Nejprve hledáme to nejlepší místo pro život a následně zde chceme co nejlépe bydlet. Nové byty a domy se staví s pomocí těch nejnovějších technologií a v souladu s posledními trendy. Když volba padne na starší zástavbu, čeká nás pravděpodobně rekonstrukce. Tu je mnohdy nutné udělat doslova od podlahy, a tou se právě budeme zabývat v tomto článku.

Dobrá podlaha je základ

Ať patříte do skupiny těch, kteří nové bydlení teprve budují, nebo mezi ty, kteří se chystají rekonstruovat, bez kvalitní a rovné podlahy se neobejdete. Pokud se děsíte toho, jak složitě bude realizace vaší nové podlahy probíhat a jak budete následně řešit vyrovnání podlahy, když vzniknou nerovnosti, pak zůstaňte pěkně v klidu. Fenomén dnešní doby v oblasti podlah se jmenuje lité nebo také anhydritové podlahy. A o co že se přesně jedná?lite-podlahy-telo-1

Unikátní složení

Lité podlahy jsou směsí na bázi síranu vápenatého a vody. Z této směsi vzniklý samonivelační potěr má vynikající vlastnosti a dokáže vytvořit dokonale rovný povrch během velice krátké doby. V realizaci rekonstrukce či výstavbě tak nedojde k žádnému velkému časovému prodlení. Takto vniklou podlahu lze již po čtyřech až pěti dnech plně zatížit a dokonce již druhý den po ní lze běžně chodit.

Ideální řešení pro podlahové vytápění

Podlahové vytápění je velmi oblíbené, mít teplo od nohou je velmi příjemné, ale instalace topení není vždy možná, a to právě s ohledem na původní podlahu. Při rekonstrukci či nové pokládce můžete zvolit podlahu, která svými vlastnostmi může dokonce zvýšit účinnost podlahového topení. Lité podlahy mají perfektní tepelnou vodivost a vzhledem k tomu, že se dodávají v tekutém stavu, anhydritový potěr se tak dostane i do míst kolem trubek topení a zajistí dokonale rovný povrch bez spár či trhlin. Další nespornou výhodou je také fakt, že nehrozí velký nepořádek, který by jinak na místě vznikal při mísení přísad, jako je tomu u klasických betonových podlah. V tomto případě je, ve speciálním zařízení, směs smíchána s vodou přímo na místě pokládky, kde je poté vylita. Realizací litých podlah se již od roku 1992 zabývá například společnost Anhypodlahy, můžete si nechat poradit a požádat o cenovou kalkulaci.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/lité-podlahy-titulka.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/lité-podlahy-titulka-150x150.jpgPR-leadersBydleníV současné době je kladen velký důraz na kvalitu bydlení. Nejprve hledáme to nejlepší místo pro život a následně zde chceme co nejlépe bydlet. Nové byty a domy se staví s pomocí těch nejnovějších technologií a v souladu s posledními trendy. Když volba padne na starší zástavbu, čeká nás...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku