Při magnet fishingu hledají lovci pokladů ve vodních hlubinách ztracené předměty. Mohou to být obyčejné zrezivělé hřebíky nebo části motocyklu, avšak někdy se jim povede vytáhnout i něco cennějšího – zbraně, nábojnice nebo dokonce trezor. Jak vypadá magnetický rybolov v praxi a na co si dát pozor? Zjistěte více v článku.

Co je magnet fishing

Magnet fishing, česky „magnetický rybolov“, je činnost pro hledače pokladů a magnetické fajnšmekry. Nadšenci hledají ve vodních hlubinách pomocí silných magnetů ztracené kovové „poklady“.

Magnet fishing v praxi

Magnety pro lovce pokladů mají shora nebo z boku přišroubované oko, skrz které uvážete k magnetu pevným typem uzlu lano.

Neodymový magnet potopíte pod hladinu nebo jej do vody hodíte. Pokud bude v blízkosti magnetu nějaký feromagnetický předmět, přichytí se k němu.

Potom fishing magnet vytáhnete, očistíte a usušíte.

Jaké předměty lovci pokladů z hlubin dokáží vytáhnout?

Z hlubin řek a rybníků můžete vylovit předměty ze železa a oceli, prostě cokoliv, co se přitahuje k magnetu. Například staré nádobí, zrezivělé hřebíky a šroubky, automobilové ráfky, části motocyklu nebo jízdního kola.

Pomocí silného magnetu pro lovce pokladů vytáhnete spadlé nářadí nebo klíče ze studny i kanálu.

Ve městech se magnety na magnet fishing hodí k sanaci jímek, kanálů, městských stok, na třídění odpadů nebo pro vyčištění fontány a kašny od naházených mincí. Čištění provádějí pracovníci služeb nebo zaměstnanci konkrétního objektu. Je třeba si uvědomit, že vytahování mincí z kašny je však krádež.

Které vybavení se na magnetický lov hodí?

Dále se vám bude hodit plastový kýbl na vylovené předměty a gumové rukavice.

Na co si dát při magnetickém rybolovu pozor

  • Budete-li hledat kovové předměty u moře na pláži, pamatujte, že každá země, region má určitá omezení.
  • Není to běžné, ale z vody můžete vytáhnout kovovou nádobu se starožitnými mincemi. Podobné cennosti hlaste nejbližšímu muzeu.
  • Pokud vylovíte zbraně nebo munici, nález oznamte na Policii ČR. Zbraně mohou pocházet z nelegální činnosti, nevybuchlá munice je navíc životu nebezpečná.

Upozornění: Silné neodymové magnety nepatří do rukou dětem. Mají velkou magnetickou sílu a při nevhodném použití hrozí skřípnutí prstů i jiné úrazy.

Vyrazte na magnet fishing a lovte poklady z hlubin!

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/Magnet-fishing-1.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/Magnet-fishing-1-150x150.jpgPR-leadersSportTipyPři magnet fishingu hledají lovci pokladů ve vodních hlubinách ztracené předměty. Mohou to být obyčejné zrezivělé hřebíky nebo části motocyklu, avšak někdy se jim povede vytáhnout i něco cennějšího – zbraně, nábojnice nebo dokonce trezor. Jak vypadá magnetický rybolov v praxi a na co si dát pozor? Zjistěte více...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku