I sebe trpělivějšímu rybáři občas dojde energie a jednoduše u vody zdřímne, nebo si potřebuje odskočit či se jen tak trochu protáhnout – prostě potřebuje na pár minut pryč. Proto existují moderní signalizátory záběru, které každému rybáři zajistí, že nepropásne ani jeden záběr.

signalizátory záběruDíky bezdrátovému příposlechu má situaci neustále pod kontrolou. A signalizátor pomáhá i těm, co se od vody ani nehnou. I když se rybář může orientovat podle špičky prutu, vystihnout ten pravý okamžik, kdy zaseknout, není právě snadné. Na trhu dnes ale existuje nepřeberné množství různých typů signalizátorů na ryby, stačí si jen vybrat ten pravý pro vás.

Mezi nejvíce oblíbené patří mechanické signalizátory záběru, elektronické signalizátory na prut a signalizátory záběru, tzv. Swingery. Nejjednodušší jsou mechanické a umisťují se buď před špičku, nebo mezi očka rybářského prutu. A nemusí se jednat jen o průmyslově vyráběné signalizátory. Snadno si je  můžete vytvořit i jako jednoduché očko či kousek větvičky nebo jiná drobnost, kterou si snadno vyrobíte doma.

Mechanické signalizátory

Mechanické signalizátory jsou levné a snadno dostupné. Jednoduše se i používají, nasadit je lze během několika vteřin. Vyrábějí se v mnoha typech a tvarech.  Nevýhodou je, že nemají příposlech, takže pokud nebudete přímo u prutu, o záběru se nedozvíte nic.

Elektronické signalizátory

Elektronické signalizátory na prut může být používán ne jeden prut, ale existují i verze na dva či více prutů najednou. Vybrat si tak můžete signalizátory záběru 2+1, 3+1 nebo dokonce 4+1. Upevňují se na rybářskou vidličku nebo na stojan. Signalizaci si každý může vybrat dle svého, je buď zvuková, nebo světelná, případně kombinuje zvukové i světelné signály zároveň.U některých typů elektronických signalizátorů lze využít i možnost bezdrátového příposlechu, takže rybář  může klidně sedět v přístřešku a pít kávu, nebo být kousek od prutů, a o nic nepřijde.

Swingery

Kombinací mechanické a elektronické signalizace záběru představují Swingery, které si z obou zařízení vybírají to nejlepší. Ramínko swingeru dokáže velmi citlivě reagovat na záběry. Můžete je sledovat nejen zrakem, ale lze využít i elektronický swinger, který nabízí upozornění na záběr zvukově a světelně. Je to vlastně takový dobře viditelný signalizátor záběru s příposlechem.

Kompletní sortiment signalizátorů na ryby najdete na www.obchodprorybare.cz

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/signalizátory-záběru-pstruh-duhový.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/signalizátory-záběru-pstruh-duhový-150x150.jpgPR-leadersSportTipyZprávyI sebe trpělivějšímu rybáři občas dojde energie a jednoduše u vody zdřímne, nebo si potřebuje odskočit či se jen tak trochu protáhnout – prostě potřebuje na pár minut pryč. Proto existují moderní signalizátory záběru, které každému rybáři zajistí, že nepropásne ani jeden záběr. Díky bezdrátovému příposlechu má situaci neustále pod kontrolou. A signalizátor pomáhá...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku