Výchova dětí není ani trochu snadná disciplína, na tom se asi shodnou všichni rodiče. Zejména v dnešní době, kdy se výchově, vzdělání a vlastně všemu, co se dětí týká, věnuje až extrémní pozornost. Rodiče se pak cítí ještě více pod tlakem a mají přemrštěné nároky na své děti, ale i na sebe samotné. Dělat vše správně a vychovat malého génia je ale tak trochu utopie. Správná výchova není postavena na maximu času stráveného s dětmi, ani na absolutní shodě obou rodičů ve výchovných metodách. I to je často kámen úrazu. Rodiče často řeší a vnímají jako velký problém, že se ve výchově neshodují s partnerem. Málokdo si uvědomuje, že rozdílný přístup může být naopak pro dítě velmi prospěšný.

neshody ve výchově dětíTak jako je každé dítě jiné, navzdory stejné výchově, stejným rodičům a doufat tedy, že se dva zcela odlišní lidé, kteří se stali rodiči, budou mít identické názory na výchovu, ale i cokoliv jiného, je vlastně z podstaty nemožné. Nelámejte si tedy hlavu s tím, že vy dětem vysvětlujete důležitost pozitivního vztahu k hudbě a jejich otec jim klade na srdce, že bez sportu se žít nedá. Podstatné je, nepodrývat názor a autoritu toho druhého. Takže klidně můžete trvat na tom, že hudební vzdělání je důležité, ale zároveň nesnižovat význam sportu a zdravého pohybu. To samé platí v jídle, matky často až do úmoru vyvařují domácí stravu a v souladu s aktuálními trendy ideálně pěstují na balkoně všechnu možnou zeleninu a bylinky a pak doslova skřípou zuby, když zjistí, že děti na čundru s tátou pozřely buřtík. Neřešte to, pro děti je prima, že zažijí něco jiného s tátou než s mámou. Naopak je prokázáno, že je to pro děti dobré a nikoliv matoucí, jak si mnozí myslí. Podstatné je, aby spolu rodiče komunikovali a to i v případě, že mají neshody, je dobré, aby děti viděly a slyšely, že neshody jsou normální a je třeba je rozumným způsobem řešit a hledat kompromisy. Pak budou samy schopné řešit své problémy s kamarády či později třeba i s učiteli. Nebojte se dětem říct, že v některých ohledech máte s druhým z rodičů jiný názor a že jiný názor neznamená nutně chybný a proto je třeba ho respektovat.

Čtěte také:

http://promenazeny.cz/co-v-lete-s-detmi-ktere-se-boji-jet-na-tabor/

Jak sbalit dítě na prázdniny? Kufr nebo batoh a co do nich?

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/neshody-ve-výchově-titulka-1024x512.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/neshody-ve-výchově-titulka-150x150.jpgPR-leadersPsychologieRodina a vztahyZprávyVýchova dětí není ani trochu snadná disciplína, na tom se asi shodnou všichni rodiče. Zejména v dnešní době, kdy se výchově, vzdělání a vlastně všemu, co se dětí týká, věnuje až extrémní pozornost. Rodiče se pak cítí ještě více pod tlakem a mají přemrštěné nároky na své děti, ale...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku