Svět kočárků je fascinující. A kdo se nechá strhnout jedinečnými designovými kreacemi, prémiovými materiály a exkluzivními doplňky, utratí za dopravní prostředek určený k přepravě dětí majlant. Ale který model je momentálně na samotné špici, tedy alespoň z hlediska pořizovací ceny? Titul nejdražšího kočárku si momentálně hýčká Silver Cross Balmoral. Na kolik vás vyjde a proč ho nenajdete v běžných obchodech s kočárky?

Modro-zlaté retro s nádechem aristokracie

Kočárkovým fajnšmekrům nemusíme značku Silver Cross sáhodlouze představovat. Přeci jen se jedná o výrobce s více než 140letou tradicí. A právě při velkolepém výročí založení značky byl představen i unikátní model Balmoral, respektive jeho speciální edice zvaná The Special Edition Rose Gold Balmoral. V podstatě nejde o nic jiného než o vymazlenější verzi klasického Balmoralu, který momentálně láká na „lidovou“ cenovku kolem 90 tisíc korun.

Zdá se vám to jako přijatelná cena, tedy když uvážíte zůstatkovou hodnotu a možnost budoucího prodeje? Jenomže v případě speciální edice budete muset sáhnout do kapsy mnohem, mnohem hlouběji. Konkrétně více než desetkrát, protože stojí zhruba 61 tisíc USD (v přepočtu dle aktuálního kurzu 1,32 mil. Kč).

Ptáte se, co je na modro-zlatém skvostu, jehož nádherný retro design odkazuje na „staré dobré časy“, tak drahého? Korba je potažena 18 karátovým zlatem, které je pečlivě vyleštěno do třpytivého lesku.

Rolls Royce mezi kočárky

Kromě 18 karátového zlata se The Special Edition Rose Gold Balmoral chlubí i několika dalšími materiály, které pro normální kočárky tabu. Anebo snad máte pocit, že na ulici běžně vídáte vozítka se stříškou a zástěrkou z jemné anglické kůže a potahem z Alcantary?

Pokud se vám na účtu válí „zbytečný“ milion a zároveň si chcete užít svých pár minut slávy na dětském hřišti mezi běžnými smrtelníky z řad rodičů, bude se vám speciální varianta kočárku Silver Cross Balmoral zamlouvat.

Kdybyste si však nákup na poslední chvíli rozmysleli a pořídili si standardní kousek – třeba na www.bambino.cz – zbude vám i na další auto. Za stejnou cenu totiž pořídíte například fungl nový Mercedes-Benz GLA nebo Lexus UX. Volba je vždy ovšem otázkou priorit, a především nadité peněženky.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/02/svetdnes.cz_bambino_cz_uvodni-1024x537.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/02/svetdnes.cz_bambino_cz_uvodni-150x150.jpginfo@press-media.czMóda a StylSvět kočárků je fascinující. A kdo se nechá strhnout jedinečnými designovými kreacemi, prémiovými materiály a exkluzivními doplňky, utratí za dopravní prostředek určený k přepravě dětí majlant. Ale který model je momentálně na samotné špici, tedy alespoň z hlediska pořizovací ceny? Titul nejdražšího kočárku si momentálně hýčká Silver Cross Balmoral....Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku