Karanténa v mnohých z nás vzbudila pekařské tendence. Vždyť co může být lepšího, než si k nedělní snídani dát voňavý čerstvý chléb nebo po obědě zakousnout koláč před chvílí vytažený z trouby. Pokud se z vaší vášně stalo něco víc, možná přemýšlíte nad tím, jak si pořídit pekařskou pec a založit si svou vlastní malou soukromou pekárnu. Nebo už třeba pekárnu máte a jen se poohlížíte po možnostech, jak zmodernizovat její vybavení. Na co je tedy potřeba si při výběru pekařských pecí dát pozor?

Rozmyslete si, co budete péct

Před nákupem pekařské pece si určitě pořádně promyslete, co vše v ní budete péct. Zda půjde o bagety, pita chléb nebo ciabatty, croissanty, hamburgery nebo pizzu. Ze sladkého se může jednat třeba o jemné pečivo, dorty, perníky, piškoty, sušenky a mnohé další. Výroba pekařských pecí vždy reflektuje, pro který druh pečiva se bude pec používat a je tomu přizpůsobena. V případě, že byste toužili po pečení více druhů pečiva, zvažte pořízení pekařské linky multiline, která umožňuje péct rozdílné druhy výrobků v jednotlivých formách či jejich svazcích nebo na plechách. Většina těchto linek je poloautomatických pro střední sérii výroby a za nízkých pořizovacích nákladů umožňuje flexibilně reagovat na požadavky odběratelů pekárny.

Výběr přizpůsobte svým možnostem

Až budete navrhovat linku, vycházejte tedy z toho, které výrobky na ní budete chtít zpracovávat. To ovlivní nejen pekařskou pec a výrobní linku, ale i výběr dalšího nezbytného vybavení jako je zařízení pro přípravu těsta, plnění forem nebo plechů a prostor pro kynutí těsta. Všechny tyto věci musí splňovat požadavky a parametry pro jednotlivé druhy výrobků, na jejichž výrobu budou sloužit. Pokud se v těchto požadavcích nevyznáte nebo si nejste úplně stoprocentně jistí, obraťte se na firmy, které se specializují na prodej pekařských pecí. Odborníci vám jistě rádi poradí a pomohou vám vybrat návrh linky a pekařské pece tak, aby vycházel z vašich možností a požadavků a co nejlépe využil prostory vaší pekárny.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/03.2226a9694c767f6ddca1cd46cb1dfe07.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/03.2226a9694c767f6ddca1cd46cb1dfe07-150x150.jpgPR-leadersBydleníEkonomikaKaranténa v mnohých z nás vzbudila pekařské tendence. Vždyť co může být lepšího, než si k nedělní snídani dát voňavý čerstvý chléb nebo po obědě zakousnout koláč před chvílí vytažený z trouby. Pokud se z vaší vášně stalo něco víc, možná přemýšlíte nad tím, jak si pořídit pekařskou pec a založit si svou vlastní...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku