Termíny jako 3D tisk a 3D tiskárny slýcháme v posledních letech čím dál tím častěji. Tento druh tiskáren je již v mnoha firmách využíván pro výrobu maximálně přesných návrhů daných prototypů a jejich využití je skutečně široké. Od průmyslu, přes medicínu až například po školství. V poslední době jsme měli možnost i na vlastní kůži vyzkoušet například prostřednictvím ultralehkých ochranných štítů vyrobených právě 3D tiskem. Tento druh tisku může skvěle sloužit jako doplňkový způsob výroby, ale v některých případech už i dokonce konvenční výrobní postup zcela nahrazuje.

3D tisk

Od roku 1984, kdy vznikla první 3D tiskárna se tato technologie výroby rychle vyvíjí. Běžné 3D tiskárny, ale například i průmyslová 3D tiskárna fungují na stejném principu. Výrobek či původní prototyp v podobě počítačového modelu se rozloží na tenké vrstvy a následně pomocí 3D tisku dojde k sestavení již reálného modelu. 3D objekt se v tiskárně vyrábí z filamentu. Filament je struna vyrobená z plastu či z celé řady dalších materiálů.

3D technologie je revoluční technologie jejíž hlavní výhodou je, že každý prototyp lze s její pomocí nízkonákladově v malém měřítku vyrobit, následně vyzkoušet. Provádět úpravy na takto vyrobeném modelu je nejen ekonomičtější, ale také ekologičtější než vyrábět složitě a draze prototypy v továrnách v reálné velikosti.

Věda a výzkum

3D tiskárny slouží ve velkém také v oblasti vědy a výzkumu a jsou zde neocenitelným pomocníkem. Dokonce již proběhl i historicky první 3D tisk ve vesmíru. A je stále jen začátek…

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/figure4-modular-base.pnghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/figure4-modular-base-150x150.pngPR-leadersZprávyTermíny jako 3D tisk a 3D tiskárny slýcháme v posledních letech čím dál tím častěji. Tento druh tiskáren je již v mnoha firmách využíván pro výrobu maximálně přesných návrhů daných prototypů a jejich využití je skutečně široké. Od průmyslu, přes medicínu až například po školství. V poslední době jsme...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku