Ačkoliv by se na první pohled mohlo zdát, že plast jako materiál má již ty nejlepší roky za sebou a nyní je zájem o něj spíše na ústupu, prodej plastových polotovarů či celých výrobků hovoří o opaku. Plast se využívá v průmyslu i mnohých dalších odvětvích. Rozhodně má i své stálé místo ve světě designu, což rovněž dokazují čísla prodejů plastového nábytku či doplňků, které mají na trhu své stálé místo.

Proč právě plast?

Plast to nejsou jen nevzhledné misky, úchytky či hračky, které pamatujeme z dob socialismu. I tento materiál umí nabídnout mnohem více, než by se na první pohled mohlo zdát. Jeho hlavními výhodami jsou odolnost, pružnost a pevnost, díky dobré tvarovatelnosti může posloužit i jako skvělý materiál pro výrobu drobných předmětů s potřebou přesného detailu. Pro jeho odolnost je hojně využíván i ve strojírenství a plastové desky a tyče se používají například pro výrobu nejrůznějších čerpadel, ale například i v zubním lékařství.

Plexisklo kam se podíváš

Jste zapřísáhlí odpůrci všeho plastového? Tak se rozhlédněte kolem sebe a začněte počítat. Kolik jen produktů máte ve svém blízkém okolí z plastu? Žádné? Nikde žádné plexisklo? Ano, i plexisklo patří mezi plastové polotovary, které lze dále zpracovat a používat pro nejrůznější účely. Vidět a používat jej můžete při každodenních činnostech aniž byste si to uvědomovali.

Plast je a bude součástí našich životů, prošel dlouhým vývojem a je platným materiálem napříč odvětvími. Všeho s mírou, jak se říká, ale plastu se určitě nezříkejme 🙂

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/pvc-pp-pe.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/pvc-pp-pe-150x150.jpgPR-leadersEkonomikaAčkoliv by se na první pohled mohlo zdát, že plast jako materiál má již ty nejlepší roky za sebou a nyní je zájem o něj spíše na ústupu, prodej plastových polotovarů či celých výrobků hovoří o opaku. Plast se využívá v průmyslu i mnohých dalších odvětvích. Rozhodně má i...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares