Jak často v životě použijete hliníkové lešení? Možná nikdy, snad jednou, pokud jste stavební firma, pak možná téměř na denní bázi. To samé je to asi se žebříky, i když žebřík potřebuje asi několikrát za život každý majitel domu, chaty či chalupy, takže výběr toho správného a nejvhodnějšího asi řeší mnohem více z nás.

Není žebřík jako žebřík

Při výběru žebříku je nejčastěji určujícím faktorem požadovaná délka. Máte-li dům, dobře víte, že jednou za pár let je potřeba natřít štít či sem tam něco opravit, aktuální období vánoční zase volá o umístění různých vánočních ozdob či osvětlení a žebříky jsou tedy v permanenci i v zimě. Při výběru žebříku je dobré se zaměřit na:

materiálhliníkové žebříky jsou lehké a odolné a manipulace s nimi, je tak snazší a méně náročná

délku a možnost žebřík složit – pryč jsou ty časy, kdy žebřík musel být přesně tak dlouhý, jako vámi požadovaná délka. Nyní lze koupit kvalitní žebříky výsuvné, které zajistí nejen požadovanou délku, ale také není problém je pohodlně uskladnit i do menších prostor garáže či dílny.

žebřík a štafle v jednom – existují i žebříky kombinované, které snadno a rychle proměníte z žebříku na štafle a obráceně. Ušetříte tak místo a získáte za jedny peníze hned dva pomocníky.

pevnost a bezpečnost konstrukce – vždy si ověřte výrobce a pokud je to jen trochu možné, žebřík si nechte ukázat a zkuste (zejména u rozkládacích žebříků) jejich stabilitu a pevnost. Nakupujte od ověřených výrobců s dobrými recenzemi, žebřík není investice na pár let, většina lidí kupuje žebřík jednou za život, tak byste si měli být jistí, že vám vydrží či vás, v tom lepším případě, přežije 🙂

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/1_thumb.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/1_thumb-150x150.jpgPR-leadersBydleníJak často v životě použijete hliníkové lešení? Možná nikdy, snad jednou, pokud jste stavební firma, pak možná téměř na denní bázi. To samé je to asi se žebříky, i když žebřík potřebuje asi několikrát za život každý majitel domu, chaty či chalupy, takže výběr toho správného a nejvhodnějšího asi...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku