Zoologické zahrady se stávají čím dál víc oblíbené. Nejradši se do nich vydávají rodiny s dětmi, ale v poslední době je to dokonalá zábava i pro zamilované páry, kteří si chtějí exotickými druhy zvířat trochu zpestřit svou procházku. Většinou se do zoologických zahrad vydáváme v době letních prázdnin, kdy nám k takové procházce přeje počasí, ale není někdy na škodu vyrazit do zoologické zahrady i během zimy. Má to hned několik výhod!

První výhodou je to, že se nemačkáte s ostatními návštěvníky zoologické zahrady. Přece jenom v zimě do zoologické zahrady chodí méně lidí. Navíc je chladno, tudíž nejsou zvířata unavená. Jistě si vybavujete, jak jsou zvířata nehybná a unavená, když je venku plus třicet stupňů Celsia. V zimě jim je naopak velice příjemně, tudíž skotačí a vůbec nespí.

Pokud nevíte, do jaké zoologické zahrady se v Česku vydat (vždyť je jich tu víc než dost!), přinášíme vám pár tipů na ty nejoblíbenější zoo u nás.

Zoologická zahrada Praha

Pražská zoologická zahrada se řadí k těm nejkrásnějším ve střední Evropě. V Praze ji najdeme naproti Trojského zámku. Vstupné stojí pro dospělého dvě stovky, což je přijatelná cena za celodenní výlet. O celodenní výlet se skutečně bude jednat, protože přece jenom je zoo dost velká a projít ji trvá více jak tři hodiny.

Zoologická zahrada Ostrava

Ostravané však milují svou zoologickou zahradu. Zoo v Ostravě nyní prochází celou řadou novinek. Budou se sem přistavovat nové voliéry a jiné podobné klece pro zvířata. Navíc se chystá i přístavba altánků pro veřejnost, kde si budou moct návštěvníci odpočinout.

Zoologická zahrada Brno

Na Moravě je však nejoblíbenější zoo v Brně. I tuto zoologickou zahradu čeká během pár měsíců mnoho novinek, které vás jistě nadchnou. Kromě toho se zoo pyšní novými exotickými druhy zvířat – kterými? To přijďte zjistit sami!

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/bird-3183441_960_720.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/bird-3183441_960_720-150x150.jpginfo@press-media.czCestováníZoologické zahrady se stávají čím dál víc oblíbené. Nejradši se do nich vydávají rodiny s dětmi, ale v poslední době je to dokonalá zábava i pro zamilované páry, kteří si chtějí exotickými druhy zvířat trochu zpestřit svou procházku. Většinou se do zoologických zahrad vydáváme v době letních prázdnin, kdy nám k takové procházce...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku