Oblečení každý den přichází do kontaktu s naší kůží a jeho vzhled je naší vizitkou. Je proto nesmírně důležité, aby bylo kvalitní, abychom se o něj dobře starali a aby vypadalo co nejdéle jako nové. Ať už se hodláme starat o jakoukoliv látku, musíme vždy dbát na správné zacházení. Zde vám poradíme, na co se který přípravek hodí.

Bojovníci proti těm největším skvrnám

Pokud se vám do rukou dostane nějaký značně ušpiněný kus látky, nejvhodnějším prostředkem, který byste měli použít, je prací prášek.

Prací prášek je nejlepší vůči odolným nečistotám a jeho obrovskou výhodou je i možnost jeho použití v širokém teplotním rozmezí od 30 °C do 90 °C. Jeho cena taky není nijak vysoká. Avšak mnoho těchto prášků obsahuje různá bělidla. Perfektně se hodí na bílé prádlo, které poté krásně prozáří. Avšak u barevných a černých látek by mohl jejich odstíny poškodit a oblečení by pak nevypadalo tak hezky, či by jej mohl dokonce znehodnotit.

Univerzálním pomocníkem se stává…

Pokud se nepotřebujete zbavit zákeřné špíny, tak nemůžete udělat chybu s pracím gelem.

Prací gely jsou velice praktické. Existuje jich mnoho typů, přičemž některé z nich se dají používat i na speciální typy tkanin. Jsou také velice šetrné ke všem barvám a odstínům. Jejich předností je, že fungují i za nízkých teplot, takže se s nimi dá prát i v ruce.

Do jedné kapsle se toho vejde mnoho

Třetím typem přípravku, který můžete použít, je prací gelová kapsle. Obsah těchto kapslí je ve velice tenkém a v nízkých teplotách rozpustném obalu. Mnoho těchto přípravků se v dnešní době vyrábí ve formě 3v1, kdy se jedná o směs pracího gelu, odstraňovače skvrn a aviváže. Stejně jako gely se dají tyto prostředky používat na všechny barvy a mnoho typů látek.

Jsou také skvělé při cestování, protože neohrozí, že by se vylily, a při vysypání je jednoduše stačí posbírat. Jejich nevýhodou je však poněkud vyšší cena.

Bez dobré pračky na prostředku nesejde

Základem správného vyprání prádla je dobrá a kvalitní pračka. Dnešní trh nabízí mnoho různých typů a tvarů s takovým množstvím programů, až vám z toho možná půjde hlava kolem.

Výběr správné pračky je klíčový, ale za opravdu kvalitní pračku je třeba si poněkud připlatit. Nemusíte se bát, že by se jednalo o vyhozené peníze. Naopak, při koupi kvalitní pračky hned na začátku ušetříte nervy i finance za případné potíže a poruchy. Kvalitnější pračka vám také celkově déle vydrží. Nebojte se proto investovat, a pokud byste potřebovali nějaké finance navíc, může vám pomoci například snadná půjčka na účet.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/01/praciprasek-1024x730.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/01/praciprasek-150x150.jpginfo@press-media.czTipyOblečení každý den přichází do kontaktu s naší kůží a jeho vzhled je naší vizitkou. Je proto nesmírně důležité, aby bylo kvalitní, abychom se o něj dobře starali a aby vypadalo co nejdéle jako nové. Ať už se hodláme starat o jakoukoliv látku, musíme vždy dbát na správné zacházení....Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares