Brzdové třmeny jsou součástí osobních i nákladních vozidel, autobusů i kamionů, přičemž při opravě vzduchových či kapalných brzd je třeba také repase a oprava brzdového třmenu. Ta vyjde výrazně levněji než nákup nového kusu, přičemž rozdíl ani nezaznamenáte.

Repasované brzdové třmeny

Vzduchové brzy bývají poškozeny hlavně vlhkostí a působením posypové soli, proto je třeba počítat s tím, že i u novějších vozů je třeba brzdové třmeny opravovat poměrně často. Repase je přitom lepším řešením než nákup nových třmenů. Repasované brzdové třmeny nabízí srovnatelnou živnost, přičemž během dvou let záruky lze využít kontroly třmenů, jestliže pocítíte nějaké zhoršení.

Opravené brzdové třmeny

Jednou z možností je dodání repasovaného třmenu, pokud je skladem. Jedná se tak o velmi rychlé řešení. Ovšem i opravené brzdové třmeny dostanete velmi brzy. Renovace totiž probíhá většinou již v ten den, kdy jste danou službu poptali, případně do druhého dne. U atypických třmenů se tato doba může prodloužit na dva dny, ovšem pořád jde o rychlé a příznivé řešení, abyste nemuseli dlouho být bez auta. Servis se zaměřuje na mnoho různých značek brzdových třmenů, problémem tedy nebývají ani méně známé značky.

Brzdové třmeny

Brzdové třmeny vyžadují pravidelnou údržbu. Při jejich opravě dochází k vyjmutí celého vnitřního agregátu, přičemž odlitek brzdiče je otryskán od rzi. Následně je pak natřen speciální barvou, která zvyšuje jeho odolnost vůči negativním vlivům vnějšího prostředí. Pak už jen stačí vyměnit vnitřní agregát za nový kus a brzdový třmen je tak zrepasován a připraven k použití.

Repase a oprava brzdového třmenu je praktickým řešením, jak zachovat spolehlivost a dobrý stav brzd. Nemusíte tak kupovat nový, díky čemuž je investice mnohem nižší.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2021/11/istockphoto-1288955657-612x612-1.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2021/11/istockphoto-1288955657-612x612-1-150x150.jpginfo@press-media.czAuto-motoBrzdové třmeny jsou součástí osobních i nákladních vozidel, autobusů i kamionů, přičemž při opravě vzduchových či kapalných brzd je třeba také repase a oprava brzdového třmenu. Ta vyjde výrazně levněji než nákup nového kusu, přičemž rozdíl ani nezaznamenáte. Repasované brzdové třmeny Vzduchové brzy bývají poškozeny hlavně vlhkostí a působením posypové soli,...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku