Co musí být výbavou každého správného geeka

Dnes dorůstá nová generace mladých lidí odchovaných v dětství seriály, jako jsou Pokémon či Naruto a kultovními filmy jako je např. Princezna Mononoke či Cesta do fantazie. Pokud si však přeje začínající fanoušek (čti geek) překročit ten úzký výčet titulů, které mu nabízí české soukromé a veřejnoprávní televize, narazí na neprodyšnou jazykovou bariéru. Je sice pravda, že na internetu existují fanouškovské stránky, kde jsou jednotlivé seriály ke zhlédnutí s českými titulky, ale většina japonských filmů či seriálů (anime) a komiksů (mangy) anebo japonských počítačových her je dostupná v e-shopech a na internetu pouze v jejich anglickém překladu (případně v japonském originále). Angličtina a japonština je tedy častokráte nezbytnou výbavou pro každého správného geeka anime, mangy a počítačových her.

Animefest je výsadou Brna

Každý rok se na jaře již tradičně koná Animefest (loňský ročník byl uspořádán poslední dubnový víkend v termínu 29.4–1.5). Animefest je setkáním fanoušků anime a mangy. Letos byl na pořadí již jeho 11. Ročník. Na brněnském výstavišti byly pro fanoušky připraveny filmy, přednášky a nejrůznější workshopy. Součástí Animefestu je již tradiční soutěž kostýmů a jejich prezentace (neboli cosplay z anglického costume play). Co si připravit kromě dokonalého cosplayového kostýmu do soutěže? Určitě je vhodné se nyní přihlásit i na vhodný jazykový kurz, na kterém si prohloubíte své dosavadní znalosti japonského či anglického jazyka. Výuka japonštiny vám navíc umožní získat základní znalosti a třeba i položit jednomu ze zahraničních hostů Animefestu (loni to byl např. Asasire Toyotomi) otázku v jeho rodném jazyce. Přihlásit se na kurzy japonštiny půl roku před začátkem samotného Animefestu tedy nemusí být vůbec špatný nápad.

Kde najít kurzy japonštiny pro začátečníky?

Na přecházejících řádcích jsme si zdůraznili, jak je znalost angličtiny a japonštiny klíčová pro každého z fanoušků anime, mangy, počítačových her ale také všeho, co se týká Japonska. Japonština nepatří do obvyklé výbavy v moravské metropoli Brno působících jazykových škol a světlou výjimkou je jazyková škola PELICAN sídlící ve středu města na ulici Lidická.

Japonština pro začátečníky a případně jazykové kurzy angličtiny jsou součástí její celoroční nabídky a stačí se na ně jenom přihlásit. Nevěnujte tedy zbývající půlrok příprav pouze práci na cosplayovém kostýmů a studiem potřebné materie (myšleno koukáním na seriály, čtením komiksů a hraním počítačových her), ale dopřejte si i nabitý kurz japonštiny.

Příprava na nacházející Animefest totiž začíná už dnes.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/animfest-titulka.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/animfest-titulka-150x150.jpgPR-leadersKulturaVýstavy a akceVzděláníCo musí být výbavou každého správného geeka Dnes dorůstá nová generace mladých lidí odchovaných v dětství seriály, jako jsou Pokémon či Naruto a kultovními filmy jako je např. Princezna Mononoke či Cesta do fantazie. Pokud si však přeje začínající fanoušek (čti geek) překročit ten úzký výčet titulů, které mu nabízí české...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares