Sice ještě ani neskončila zima, přesto nás již několikrát překvapily příjemné teploty a lidé v krátkých kalhotách zaplavili ulice. Příroda jako kdyby se zbláznila a teplé jarní a letní dny přichází stále dříve. Můžeme proto říct, že i příprava na léto a plavkovou sezonu je již na obzoru. A pokud letos nestojíte o dlouhé hodiny strávené holením chloupků, zkuste podstoupit laserovou epilaci a ušetřit si tak mnoho práce.

Epilace nebo depilace?

Mnohem častěji se při odstraňování chloupků setkáme s depilací. Při ní dochází k odstranění viditelné části chloupku, tedy k jeho zkrácení. Patří sem všem tak dobře známé holení nebo chemická depilace. Oproti tomu epilace zničí i samotný vlasový kořínek chloupku, což vede k déle trvajícímu efektu. Je tedy mnohem efektivnější. Laserová epilace je navíc velmi šetrná, proto je vhodná i pro citlivou pokožku a lze ji využít na všechny části těla – podpaží, lýtka, třísla, obličej i intimní partie.

Jak funguje laserová epilace

Laserová epilace je rychlý a bezbolestný zákrok, při kterém je energie laseru vstřebávána melaninem obsaženým v cibulce chloupku. Melanin je zde obsažen ve vysokém množství, což vede k přehřátí cibulky a jejímu následnému zničení. Nejvíce melaninu je v cibulce chloupku v období růstu, proto by se epilace měla provádět na chloupcích právě v této fázi. Jelikož však chloupky rostou v různých časových obdobích, je jich v této fázi vždy přibližně jen jedna třetina a ostatní jsou ve fázi klidu. Proto se doporučuje podstoupit laserovou epilaci opakovaně, s odstupem 6–8 týdnů, aby se dosáhlo co nejlepšího výsledku.

Speciální technologie

Poslední dobou je velmi rozšířená laserová epilace pomocí přístroje LightSheer DUET, který je na stále větším počtu klinik estetické medicíny, včetně kliniky Altos v Praze. Tento přístroj umožňuje snížit energii laseru při zákroku, aniž by došlo ke ztrátě efektivity ošetření. Je toho dosaženo pomocí speciálního nástavce, který pomocí vakua vtáhne pokožku do dutiny nástavce a zmenší tak vzdálenost mezi zdrojem světla a vlasovými cibulkami. Vakuum také zmenší průměr cév a ztenčí vrstvu melaninu v ostatních částech pokožky, čímž ještě sníží možnost výskytu vedlejších účinků.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/epilace-altos.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/epilace-altos-150x150.jpgPR-leadersTipyŽenySice ještě ani neskončila zima, přesto nás již několikrát překvapily příjemné teploty a lidé v krátkých kalhotách zaplavili ulice. Příroda jako kdyby se zbláznila a teplé jarní a letní dny přichází stále dříve. Můžeme proto říct, že i příprava na léto a plavkovou sezonu je již na obzoru. A pokud...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku