Zprávy o tom, že zájem ze strany občanů České republiky o Účtenkovku povážlivě upadá, začínáme vnímat podobně lhostejně, jako když nám někdo řekne, že se zítra zase rozední.

Když Účtenkovka u nás před více jak rokem začínala, už tehdy nešlo tvrdit, že by způsobila mezi Čechy boom a že by ji s nadšením přivítali. Počet soutěžících byl, vzhledem k tomu, že se jedná o loterii, do které si tiket nemusíte de facto kupovat, už od začátku povážlivě nízký. Proč tomu tak je a proč Účtenkovka zajímá stále méně lidí?

Po zkušební době jede Účtenkovka dál

První slosování Účtenkovky proběhlo dne 15. 11. 2017. Hrajeme ji tedy déle jak jeden rok. Ministerstvo financí původně plánovalo její provoz po dobu jednoho roku, který měl mít povahu zkušební. Jenomže zájem o Účtenkovku postupně klesá, z čehož by se dalo vyvodit, že až tak úspěšným projektem zřejmě nebude. Jenomže ono se jede dál a výhry zůstávají stále stejné.

Výher v Účtenkovce je celkem 21,025. Jeden milion pro výherce vylosovaného v prvním pořadí, automobil pro druhého, 300 tisíc Kč pro třetího, 200 tisíc pro čtvrtého, 100 tisíc pro pátého, 20 tisíc Kč pro šesté pořadí, 1,000 Kč pro sedmé pořadí a 100 Kč pro výherce v osmém pořadí.

Co lidem na Účtenkovce vadí?

Účtenkovka není ve své podstatě špatná hra. Je to zajímavá soutěž, jejíž obdoba funguje docela s úspěchem i v jiných evropských státech. U nás je však hodně kritizována zejména proto, že s ní přišel premiér Andrej Babiš, který si od Účtenkovky sliboval zlepšení výběru daní. A cokoli, za čím stojí Babiš, není po chuti značnému množství lidí. Těm, co by možná až tolik nevadil premiér Babiš, zase vadí, že výhry ve výši 65 milionů korun ročně platíme my všichni coby daňoví poplatníci ze svých daní.

Pro koho jsou skutečně určeny TOP výhry v Účtenkovce?

Ovšem největší šrám na tváři má Účtenkovka ne kvůli ne kvůli tomu, že ji sponzorují daňoví poplatníci České republiky a ani ne kvůli tomu, že ji někteří označují za bonzáctví. Účtenkovce Češi zkrátka nevěří.

Účtenkovka totiž nepřipadá mnohým úplně košer, protože zkrátka nevěří, že na výhru dokáže dosáhnout obyčejný občan, který tráví večery doma registrací účtenek. Tomu všemu nahrává také fakt, že je loterie dosti anonymní a na rozdíl třeba od loterie Sportky, hodně netransparentní.

Jaké jsou slabiny Účtenkovky?

Účtenkovka coby tiket k případné výhře není úplně tak zadarmo. Zadávání účtenek do systému stojí totiž čas. Hodně času. Jen si vezměte, jak dlouhé a složité jsou FIK a BKP kódy a jak jednoduché je uťuknout se při jejich ručním přepisu do systému. Takže účast v Účtenkovce stojí nejen čas, ale zároveň také nervy.

QR kódy na účtenkách by loterii prospěly, ale skoro nikde nejsou

Téměř všechno by dokázal vyřešit QR kód na účtenkách, jenomže ten má na svých účtenkách jen velmi málo obchodníků. Implementace QR kódů na účtenky je totiž složitá a většina obchodníků jej nepovažuje za prioritu a tím spíš, když zájem o loterii klesá.

Aktuálně má za sebou Účtenkovka v pořadí 17. slosování, kterého se zúčastnilo pouze 343 tisíc soutěžících, kteří celkem zaregistrovali 14,435,644 účtenek. A co si budeme povídat, trend to není stoupající. Leden 2019 byl považován za nejslabší měsíc v historii Účtenkovky, kdy se účastnilo 345 tisíc soutěžících.

Čím méně hráčů Účtenkovky, tím vyšší šance na výhru

Čím méně hráčů se loterie bude účastnit, tím SE šance na výhru zvyšuje. Uvidíme, zda se někdo veřejně pochlubí, že vyhrál více než 100 anebo 1,000 Kč. Právě to jsou částky, které v diskuzích o Účtenkovce jako výhry zaznívají nejčastěji. A co vy? Co se vám v Účtenkovce podařilo vyhrát?

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/aktuality.cz-uctenkovka-1024x576.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/aktuality.cz-uctenkovka-150x150.jpginfo@press-media.czFinanceZprávy o tom, že zájem ze strany občanů České republiky o Účtenkovku povážlivě upadá, začínáme vnímat podobně lhostejně, jako když nám někdo řekne, že se zítra zase rozední. Když Účtenkovka u nás před více jak rokem začínala, už tehdy nešlo tvrdit, že by způsobila mezi Čechy boom a že by...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku