Posilovací hrazda představuje posilovací nástroj, který může být vynikající součástí domácího fitness. Proč si ji pořídit?

Jaké jsou výhody posilovací hrazdy

Hrazdy jsou univerzálními posilovacími nástroji. Jsou určeny pro cvičení s vlastní vahou. Jde o jednoduché náčiní, které si pravděpodobně většina lidí bude pamatovat ještě z hodin tělesné výchovy. Pokud chováte od školních let k tomuto typu cvičení jistou nedůvěru, má určitě smysl tento negativní přehodnotit.

Oblíbené jsou hrazdy i v profesionálních sportovních centrech. Pořídit si je samozřejmě můžete i k sobě domů. Výhodou je nízká pořizovací cena. Navíc jde o prostorově nenáročnou záležitost, kterou je možné pořídit dokonce i do menších panelákových bytů.

Cvičení s vlastní vahou je maximálně přirozené. Naučíte se díky němu efektivně pracovat s vlastním tělem. Aktivita na hrazdě ale samozřejmě není vysloveně triviální.

Domácí hrazdu lze využít pro efektivní posilování zad, prsních svalů, břicha a rukou. Cvičení s ní napomůže rozvinout sílu, koordinaci pohybu i stabilitu. Základem typem cviků pro cvičení na hrazdě jsou jednoznačně shyby.

Hrazda je určena především pro účinné rozvinutí funkční síly. Tu využijete v dalším cvičení i v běžném životě. Co se týče nabírání svalové hmoty, hrazda vám vyloženě objemné svalstvo nevyrýsuje, ale jisté posílení samozřejmě očekávat můžete. Kdo potřebuje hubnout, určitě může ji pro podporu vyzkoušet.

Využívat ji mohou začátečníci i pokročilí cvičící. Poslouží všem bez ohledu na věk nebo pohlaví. A to včetně dětí. Velmi často cvičení s ní vyhovuje dospívajícím hochům.

Jak se od sebe liší hrazdy z hlediska konstrukce

Prakticky lze hrazdy rozlišit z hlediska konstrukčního, tedy podle způsobu upevnění. Zjednodušeně tyto výrobky lze rozdělit na závěsné, které se mohou montovat na zeď nebo ke stropu, dále existuje hrazda do dveří a volně stojící.

Posilovací tyč do dveří je obecně nenáročná na kotvení. Většinou tyto typy hrazd nepotřebují žádnou montáž, proto ji ukotvíte velmi snadno. Dveřní samovzpěrná hrazda je i úspornou alternativou z hlediska potřebného místa. Proto bývá volena nejčastěji.

Nástěnná hrazda umí nabídnout vyšší nosnost i přirozeně více prostoru nad sebou, před sebou ale budete při cvičení mít zeď, což není vyloženě komfortní. Můžete si u ní i individuálně nastavit výšku. Nevýhodou je to, že po přišroubování už nelze měnit její polohu.

Hrazdy na strop vám nezaberou prakticky žádné místo. Navíc nabídnou velkorysé množství prostoru kolem sebe. Je ale potřeba mít samozřejmě dostatečně vysoké stropy a taktéž z bezpečnostních důvodů je adekvátně ukotvit.

Nechcete nebo nemůžete vrtat do stěn nebo stropu? Pak můžete sáhnout po posilovací hrazdě volně stojící. Zásadní je ale to, že vám doma zabere dost místa.

Vždy by se mělo jednat o kvalitní hrazdu vyrobenou z oceli. Použitý materiál musí jednoznačně zajistit adekvátní nosnost. Všimněte si také toho, jak je daný produkt vyroben, v ideálním případě by měla být napevno svařený. Z hlediska kvality zpracování je určitě vhodné se zaměřit i na protiskluzovou úpravu. Více na stránkách – Lifefit.eu.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/10/hrazda-do-dveri.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/10/hrazda-do-dveri-150x150.jpgPR-leadersBydleníSportTipyPosilovací hrazda představuje posilovací nástroj, který může být vynikající součástí domácího fitness. Proč si ji pořídit? Jaké jsou výhody posilovací hrazdy Hrazdy jsou univerzálními posilovacími nástroji. Jsou určeny pro cvičení s vlastní vahou. Jde o jednoduché náčiní, které si pravděpodobně většina lidí bude pamatovat ještě z hodin tělesné výchovy. Pokud chováte...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku