Vinylové podlahy jsou stále oblíbenějším řešením v mnoha domácnostech i provozovnách. Z čeho jsou vyrobeny a jaké jsou jejich výhody?

Kombinace přírody i syntetiky

Aby se u vás skvěle vyjímala vinylová podlaha, je potřeba zkombinovat ty nejlepší vlastnosti přírodních i syntetických materiálů. Záleží jen na vás, jakou metodu si zvolíte. Může se jednat o plovoucí podlahy, o podlahy lepené, volně je lze položit, nebo o podlahy s korkovou podložkou či o vrstvení na HDF desce.

Vinyl může být strukturovaný i hladký, lesklý nebo matný. Zkrátka značka ideál pro případ, kdy máte vysoké požadavky na vaši konkrétní podlahu.

Odolná podlaha

Podlahy z vinylu se vyznačují především svou dlouhou životností. Když se poškodí jeden díl, je snadné jej vyměnit a podlaha je opět perfektní. U vinylu skvěle funguje paměťový efekt, takže se při mechanickém poškození podlaha vrací do své původní podoby. Podlaha je tedy za každé okolnosti rozměrově stálá.

Skvělé pro podlahové topení

Vinyl je materiál, který vyniká také pro svou voděodolnost. Je tak možné vinylovou podlahu instalovat na podlahové topení nebo do zátěžových míst. Díky nízkému teplotnímu odporu materiálu se vinyl doporučuje jako ideální materiál právě na pokládání na podlahové topení. Za příznivou cenu tak získáte odolnou a kvalitní podlahu.

Snadná údržba

Jelikož je podlaha velmi odolná, výborně se také udržuje. Povrch je přirozeně antialergenní, antistatický a hygienický. Stačí jen podlahu setřít vlhkým hadrem a nečistoty se na ní nebudou vůbec usazovat. Snadné uklízení ocení také rodiny, kde se jeden ze členů potýká s alergiemi.

Vinylovou podlahu si rádi vyberou ti, kdo potřebují najít ideální řešení pro více zatížené prostory. Nehrozí poškrábání nebo otěr povrchu, podlaha zůstává dlouho krásná. A materiál? Vinylová podlaha se vyrábí z tvrzeného PVC.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/03/barefoot-2617757_960_720.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/03/barefoot-2617757_960_720-150x150.jpginfo@press-media.czBydleníVinylové podlahy jsou stále oblíbenějším řešením v mnoha domácnostech i provozovnách. Z čeho jsou vyrobeny a jaké jsou jejich výhody? Kombinace přírody i syntetiky Aby se u vás skvěle vyjímala vinylová podlaha, je potřeba zkombinovat ty nejlepší vlastnosti přírodních i syntetických materiálů. Záleží jen na vás, jakou metodu si zvolíte. Může...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku