Zvýhodnit své úspory a zajistit tak, že dlouho střádané peníze pod polštářem „nesežere” inflace. To je cíl nejednoho Čecha, který aktuálně hledá ty nejlepší možné cesty, respektive východiska ze situace. Nabízí se spořící účty, které s sebou nesou minimální riziko, na druhou stranu po stránce ročního zvýhodnění nemluvíme o ničem, co by bylo příliš atraktivní. Za to investiční zlato – to je jiná muzika! Podobně jako investiční stříbro roste v době krize čili nyní je ideální čas na tento krok.

Nemusíte mít miliony

Lidé se mylně domnívají, že k investování do zlata potřebují miliony. Jenže pravda je někde zcela jinde. Nemusíte vlastnit stovky tisíc korun, ani desítky tisíc. Stačí vám i menší kapitál. Ovšem musíte mít místo, kde budete svou investici skladovat. Přece jenom nechat ležet zlatou cihlu na poličce v obývacím pokoji, to není zrovna nejlepší nápad. I když se říká, že pod lampou je největší tma, v takovém případě bychom nespoléhali na známé české rčení.

Investování do zlata má řadu podob

Mít, respektive držet zlatou cihličku je jenom jedna z možností, která se v souvislosti se zlatem nabízí. Existují také takzvané CFD kontrakty, které umožňují obchodníkovi koupit si zlato i za pakatel, respektive zlomek jeho ceny.

CFD kontrakty jsou známé tím, že kopírují vývoj ceny zlata a obchoduje se zde prostřednictvím finanční páky. Zlato nedržíte, nakupujete prostřednictvím brokera nebo jiné podobné společnosti.

Jaká je výhodnější cesta?

Pro začátečníky ve světě investování nebo ty, kteří chtějí zachránit své úspory před inflací, je bezesporu lepší první zmíněná cesta. Čili fyzické držení zlata, což se ostatně obchází i bez obrovského množství poplatků.

Druhá zmíněná alternativa je určená těm, kteří se nebojí riskovat a kteří mají peníze, které mohou v případě černého scénáře postrádat. Finanční páka slibuje vyšší zvýhodnění, ale také velkou pravděpodobnost ztráty původního vkladu + zaplacení vzniklé ztráty.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/03/gold-2048295_960_720.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/03/gold-2048295_960_720-150x150.jpginfo@press-media.czEkonomikaZvýhodnit své úspory a zajistit tak, že dlouho střádané peníze pod polštářem „nesežere” inflace. To je cíl nejednoho Čecha, který aktuálně hledá ty nejlepší možné cesty, respektive východiska ze situace. Nabízí se spořící účty, které s sebou nesou minimální riziko, na druhou stranu po stránce ročního zvýhodnění nemluvíme o...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku