Určitě už jste slyšeli o dotaci Nová Zelená úsporám. Jedná se o dotaci, kterou lze získat z dotačního programu Nová zelená úsporám. Z dotačního programu lze aktuálně získat třeba dotaci na zateplení, dotaci na výměnu oken nebo třeba dotaci na fotovoltaiku. Takový finanční příspěvek vám může snížit výdaje až o polovinu, a to se už vyplatí. Mnozí lidé však o dotačním programu mnoho nevědí, jen o něm ví něco z doslechu. Abyste tedy byli v obraze, prozraďme si o něm něco víc. 

Za dotačním programem Nová zelená úsporám stojí Státní fond životního prostředí České republiky, který před nedávnem spustil poslední vlnu dotací. Získat vám ji pomůže třeba Zelená dotace, tak nad tím dlouho neuvažujete nebo nepřemýšlejte. 

V každém případě může někoho napadnout, proč to vlastně stát dělá. Proč dává peníze ze státní kasy lidem, kteří se rozhodli snížit spotřebu energií na svém domově prostřednictvím opatření, jako je zateplení nebo oprava střechy či výměna oken. I na to však máme odpověď. 

Cílem je snížit výrobu energií 

Neustále se dnes mluví o ochraně planety. Lidé se snaží třídit nebo dělat alespoň něco pro naši planetu, se kterou to jde díky nám z kopce. Abychom kolem nás měli zeleň i za několik desítek let, měli bychom snížit výrobu energií, což má neblahý vliv právě na stav naší planety. A to je ostatně cílem dotačního programu, to je ten důvod, proč stát vytvořil zmíněný dotační program, který má vést ke snížení výroby energie. 

Dotaci ostatně mohou získat jen lidé, kteří díky zmíněným opatřením sníží náročnost budovy alespoň o dvacet procent. Nižší spotřeba energií povede k nižší výrobě energií, a to povede ke spokojenější planetě Zemi. 

Úspora energií nebo využívání obnovitelných zdrojů energie

V současné době existují dva způsoby, jak tak moc neznečišťovat ovzduší výrobou energie. Buď lze tedy snížit celkovou spotřebu energií, nebo je zde možnost využívat obnovitelné zdroje energie. I lidem, kteří se rozhodnou pro druhou možnost, je poskytována dotace, která je na fotovoltaiku. 

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/energie-setrnna-1024x636.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/energie-setrnna-150x150.jpginfo@press-media.czTipyUrčitě už jste slyšeli o dotaci Nová Zelená úsporám. Jedná se o dotaci, kterou lze získat z dotačního programu Nová zelená úsporám. Z dotačního programu lze aktuálně získat třeba dotaci na zateplení, dotaci na výměnu oken nebo třeba dotaci na fotovoltaiku. Takový finanční příspěvek vám může snížit výdaje až...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku