Zanedbání péče o vozidlo může mít spoustu nepříjemných následků. Je to jedna z poměrně častých příčin problémů hlavně starších vozů. Dokud totiž máte nový vůz, většinou s ním jezdíte na pravidelný servis, přesně podle toho, jak to předepíše výrobce. Zejména však u starších vozidel, která už jsou zakoupena z druhé ruky nebo dokonce po několika majitelích, už uživatelé začínají servis zanedbávat. Je to samozřejmě snaha ušetřit a neinvestovat do starého auta příliš peněz.

Sledujte technický stav i hlášení elektroniky

V první řadě je to určitě otázka nějaké základní bezpečnosti. Vozidlo servisujeme hlavně proto, aby nebylo na silnici nebezpečné nám nebo ostatním účastníkům silničního provozu. Proto je potřeba se pravidelně starat o brzdy, pravidelně měnit pneumatiky, seřizovat geometrii po výměně pneumatik nebo disků a podobně.

Motoristický magazín informuje také o důležitém faktoru, kterým je včasná diagnostika chyb. Zde se totiž odhalí spoustu závad už dopředu, ještě předtím, než se stihnou reálně projevit v provozu. Můžete se tak dopředu dozvědět například o nedostatečně vypáleném filtru pevných částic, který by potřeboval údržbu, přitom do rozsvícení kontrolky na přístrojové desce je ještě daleko. Hlavním přínosem tedy je:

  • Prevence nepříjemností
  • Delší životnost vozidla

Výpis z diagnostiky se vyplatí

Právě rozsvícení kontrolky na přístrojové desce je většinou to poslední, k čemu by mělo dojít. Pokud už vaše vozidlo informuje o nutnosti návštěvy servisu, je už situace hodně daleko a něco je velmi špatně. Moderní vozy se v takové situaci také často rády přepínají do různých nouzových režimů pro dojezd se sníženou rychlostí a podobně. Pokud vás něco takového zastihne někde na dovolené, tak to samozřejmě příliš radosti nevyvolá.

Samozřejmě u vozidla docílíte také toho, že prodloužíte jeho životnost. Magazín pro řidiče totiž upozorňuje, že snížíte opotřebení dalších součástí, které by při zanedbané údržbě jinak potenciálně potřebovaly už dávno výměnu. Čas od času si proto požádejte o výpis z diagnostiky.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/10/svetdnes.cz_moto-auto_uvodni.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/10/svetdnes.cz_moto-auto_uvodni-150x150.jpginfo@press-media.czAuto-motoZanedbání péče o vozidlo může mít spoustu nepříjemných následků. Je to jedna z poměrně častých příčin problémů hlavně starších vozů. Dokud totiž máte nový vůz, většinou s ním jezdíte na pravidelný servis, přesně podle toho, jak to předepíše výrobce. Zejména však u starších vozidel, která už jsou zakoupena z druhé ruky nebo...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku