Módní trendy se netýkají pouze odívání nebo obuvi, ale navrch získává též interiérový design. Influenceři, trendsetteři a instagramové hvězdy proto neváhají sdílet fotky svých koupelen nebo tipy, jak z obyčejné místnosti v bytě vytvořit prostor jako z luxusního paláce. Kromě stylu retro a vintage je stále v oblibě provensálský styl, který však ustupuje nejnovější kombinaci černé a zlaté. Jak zakomponovat tyto dvě extravagantní barvy do koupelny, aby nevypadala kýčovitě nebo pouťově? Nechte si poradit!

Obnova kachliček za pár korun

Rozpočet je omezený, ale chtělo by to nové obklady a dlažby? Málokdo ví, že dlaždičky lze poměrně snadno zrenovovat svépomocí. A nemusí jít nutně o obkládání novými podle videonávodu na kanále YouTube. Obklady a dlažbu je možné opravit pomocí speciálních sad, které jsou v prodeji v běžné obchodní síti a v hobbymarketech. Pro tyto účely se používá speciální keramický tmel a pak už jen stačí vyleštit a zahladit. Obkladačky se mohou též nalakovat nebo kachličky přemalovat na požadovanou barvu, třeba právě na černou, na šedou nebo na jiný módní odstín včetně bílé.

Designové kousky z internetu

Obdobně je možné opravit drobné oděrky nebo praskliny na vaně a jiné sanitární keramice, smaltové a litinové vany se doporučuje přelakovat. Naopak baterie nebo sprchové hlavice se vyplatí koupit nové, protože staré mohou být zanesené vodním kamenem, navíc nejsou vybaveny úspornými prvky. V internetovém obchodě se nabízejí nejnovější sprchové sety v akci, přičemž si lze vybrat z klasických chromových nebo právě z černých variant, které dokonale vyniknou v bílé koupelně.

Se zlatem opatrně

Jedním z nejoblíbenějších modelů v černém provedení je sprchová sada Kuchinox Cubi, která obsahuje sprchový sloup, ruční hlavici se sprchovou hadicí, horní dešťovou sprchu, držák a termostatickou baterii, která je vybavená i dětskou pojistkou proti opaření. K takto zajímavě pojaté sprše se pak dokonale hodí zlaté doplňky, mimo jiné držáky na ručníky nebo toaletní papír, ale v černobílé koupelně vynikne též zlaté zrcadlo nebo pozlacené svícny. Řešením je též sáhnout po zlatem prošívaném černém koupelnovém textilu. Zlata musí být umírněně, aby nepůsobilo lacině, naopak aby dodalo patřičný glanc.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/10/svetdnes.cz_heavenshop_uvodni.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/10/svetdnes.cz_heavenshop_uvodni-150x150.jpginfo@press-media.czBydleníMódní trendy se netýkají pouze odívání nebo obuvi, ale navrch získává též interiérový design. Influenceři, trendsetteři a instagramové hvězdy proto neváhají sdílet fotky svých koupelen nebo tipy, jak z obyčejné místnosti v bytě vytvořit prostor jako z luxusního paláce. Kromě stylu retro a vintage je stále v oblibě provensálský styl, který však ustupuje...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku