Po zavedení regulace příkonu vysavačů ze strany EU se mnoho lidí začalo zajímat o segment robotických tyčových a průmyslových vysavačů – těch se totiž nařízení netýká. Co se týče poslední zmíněné varianty, tedy vysavačů průmyslových, praktické využití nachází i mimo staveniště a výrobní závody. Třeba i ve vaší dílně, garáží nebo při vysávání jakýchkoliv nečistot, které by mohly běžný přístroj poničit.

Průmyslové a dílenské vysavače se od komerčních vysavačů v mnohém liší. Mají jinou konstrukci, odlišnou filtraci a mimo to i mnohem větší účinnost vysávání. Jsou odolnější, chlubí se podstatně delší životností a obstojí i v podmínkách, které by byly pro běžné přístroje konečnou. Poradí si i s nečistotami v podobě ocelových špon, kusů cementu apod.

Jinými slovy jde o velmi spolehlivé pracanty, ale na druhou stranu je vhodné porovnat vlastnosti konkrétních modelů, neboť i ve třídě průmyslových vysavačů panují velké rozdíly. Podle způsobu využité se dělí na:

  • suché vysavače (využívají se v suchých prostorách),
  • mokro-suché vysavače (mohou navíc vysávat kapaliny),
  • vysavače pro odsávání chemikálií.
  1. Až budete vybírat průmyslový vysavač…

… nezapomeňte zohlednit několik základních kritérií. V prvé řadě si ujasněte, k čemu ho budete používat. Potřebujete-li spolehlivý nástroj pro vysávání jemnějšího prachu a menších nečistot, pravděpodobně vám bude stačit i méně výkonný model – zaměřte se na levné průmyslové vysavače s dostatečně velkou filtrační plochou.

Pokud budete vysávat nejen prach, ale také hrubší částice, měli byste sáhnout po přístroji s mechanickým vstupním odprašovačem (slouží jako ochrana filtru).

A konečně – pro vysávání hrubých nečistot jsou vhodné velkokapacitní průmyslové vysavače s vyšším výkonem. Roli naopak nehraje odlučovací výkon filtru.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/dilensky-vysavac-1024x374.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/dilensky-vysavac-150x150.jpginfo@press-media.czPoradnaPo zavedení regulace příkonu vysavačů ze strany EU se mnoho lidí začalo zajímat o segment robotických tyčových a průmyslových vysavačů – těch se totiž nařízení netýká. Co se týče poslední zmíněné varianty, tedy vysavačů průmyslových, praktické využití nachází i mimo staveniště a výrobní závody. Třeba i ve vaší dílně,...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku