V poslední době se přestalo méně skloňovat téma uspěchaná doba, které nahradilo téma doba kovidová a s ní spojené těžkosti. Nápor a psychiku populace nebo její části je skutečně enormní. Zatímco jedni v nové situaci hledají spíše pozitiva a mají větší schopnost se přizpůsobit či v tom nejlepším případě přijímat takové věci jako výzvu. Jiní podléhají skepsi a nezřídka kdy propadají stavům úzkosti nebo dokonce depresivním stavům. Každý má holt jinou odolnost vůči stresu a celkově situacím, kterým se lze jen obtížně ze dne na den přizpůsobit. Asi nejhorším řešením je, zavírat před problémem oči a doufat, že až přejdou těžké časy, vše se vrátí do starých dobrých kolejí. Někdy jsou šrámy na duši mnohem hlubší a i příčiny stavů psychické nepohody mohou mít mnohem starší kořeny, které složité životní situace pouze umocní. Co s tím, kdy začít přemýšlet nad odbornou pomocí psychologa?

Lepší dříve než později, aneb návštěvu psychologa neodkládejte

První radou, jež stojí na letité praxi je nečekat, až se situace vyřeší sama. Pokud trpíte stavem úzkosti, máte delší stresové období, které obtížněji zvládáte, není radno čekat do chvíle, kdy pro vás bude obtížné tzv. vidět slunce. Delší časové období, kdy nejste psychicky v pořádku, může jen prodloužit čas, který se budete následně dávat dohromady , protože může zároveň vést k dalším zdravotním problémům. Své tělo jen tak neobelžete. Kolikrát již bylo řešeno, že psychika je mocná a nemoci fyzického charakteru jsou úzce propojené s psychickou vitalitou. Psychoterapie tak může být velmi dobrou formou psychické hygieny, která dokáže pomoci od závažných problémů dlouhodobého charakteru.

Psychoterapie jako cesta

Možná se vám zdá věta o lepším životě díky psychoterapii nadnesená. Ale taková jsou léta praxe i zkušenosti těch, kteří na terapie pravidelně docházeli či docházejí. Díky pomoci odborníka, v tomto případě psychologa, si můžete během relativně krátké doby uklidit ve svém životě, hlavě, duší, chcete-li, a začít lepší život. Nezatížení o balast problémů, které mohou být jen ve vaší hlavě nebo naopak, mohou mít řešení, které vy, zatíženi náporem stresu, nejste schopni vidět. Psychologická pomoc není žádná ostuda, naštěstí už jsou dávno pryč časy, kdy docházení na psychoterapii bylo okolím vnímáno jako projev slabošství či snad méněcennosti. Lidé si více váží svého zdraví, věnují se zdravému životnímu stylu a do toho neodmyslitelně patří i péče o vlastní psychiku. Neopomíjejte proto ani vy sami svou duševní pohodu a vyrovnanost a máte-li pochyby, zda se vše ubírá tak, jak má, rezervujte si schůzku u psychologa a nechte si odborně poradit. Cesta k lepšímu a pohodovému životu může být někdy opravdu takto snadná.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/mental-health-2019924_1920-1024x682.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/mental-health-2019924_1920-150x150.jpgPR-leadersZdravíV poslední době se přestalo méně skloňovat téma uspěchaná doba, které nahradilo téma doba kovidová a s ní spojené těžkosti. Nápor a psychiku populace nebo její části je skutečně enormní. Zatímco jedni v nové situaci hledají spíše pozitiva a mají větší schopnost se přizpůsobit či v tom nejlepším případě...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku