Jaro se začíná probouzet v plné síle a vám se začínají sbíhat sliny na něco dobrého k jídlu? Jakými cestami se vaše image1chuťové buňky ubírají? Trochu vás nasměrujeme. Pojďte spolu s námi ochutnat trochu Mexika a k tomu si přikousnout něco z domácí zahrádky. Quesadilla může být tím pravým uvítáním jara i u nás, v pupku Evropy.

Co budete potřebovat? Tolik tortill, kolik bude požadovaných porcí. Dále pak cibulku, ideálně jarní, když už jsme u vítání jara :-), kuřecí maso, sýr gouda či jiný sýr s vysokým procentem tuku, trocha pesta nebo omáčky sugo.

image2Postup je snadný. Nejprve si připravte kuřecí maso, to osmažte na pánvi s kořením, které vyhovuje vaší chuti. Na jednotlivé tortilly natřete na jednu polovinu jemně pesto, pokryjte kuřecím masem, zasypte sýrem a cibulkou a přehněte prázdnou půlku přes tu naplněnou. Tortilly poté ogrilujte na grilu. Pokud gril nemáte, je možné je zapéci v troubě nebo na pánvi. Doba zapékání je obvykle cca 5 minut nebo do chvíle, kdy uvidíte, že se sýr roztekl a spojil obě poloviny tortilly.

Quesadilla chutná báječně se zakysanou smetanou a můžete ji doplnit o smažené mrkvové proužky. Pak už zbývá jen popřát: „Dobrou chuť!“

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/quesadilla.pnghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/quesadilla-150x150.pngPR-leadersZprávyJaro se začíná probouzet v plné síle a vám se začínají sbíhat sliny na něco dobrého k jídlu? Jakými cestami se vaše chuťové buňky ubírají? Trochu vás nasměrujeme. Pojďte spolu s námi ochutnat trochu Mexika a k tomu si přikousnout něco z domácí zahrádky. Quesadilla může být tím pravým...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku