Konec mýtům

Milujete každé jídlo, které obsahuje třeba jen stopové množství chilli, i kdyby to byl třeba čokoládový dort? Máte už dost věčných narážek vašich kamarádů či rodiny, jak pálivé jídlo škodí zdraví a co teprve vašemu dechu? Poskytneme vám argumenty, díky kterým bude všem podobným řečem konec a vy se budete dále moci oddávat svým milovaným chilli orgiím.

Chilli jako lék

Je totiž prokázáno, že pálivé papričky mohou naopak vašemu zdraví velmi prospět. Pokud se o vás například pokoušípepper-662550_1920 smrtelná choroba typu rýmy či snad jiná obdoba nachlazení, můžete ji spolehlivě z těla „vypálit“. Chilli papričky obsahují vitamíny A, B, C, betakaroten, minerální látky a v neposlední řadě kapsaicin. Ten způsobuje pověstné pálení, ale zároveň má i celou řadu léčivých vlastností. Působí proti rakovině, příznivě ovlivňuje správnou funkci kardiovaskulárního systému, snižuje riziko vzniku vředových onemocnění, tlumí bolest. Rovněž vám může pomoci, pokud se snažíte zredukovat svou váhu. Urychluje totiž metabolismus a také pozitivně ovlivňuje trávení. Je možné užívat i formu tablet obsahujících kapsaicin pro podporu hubnutí, hřejivou mast, která dokáže ulevit od lokální bolesti svalů, hřejivé náplasti či nosní sprej a kapky obsahující tuto složku. Vzhledem k tomu, že je kapsaicin přírodním antibiotikem, konzumací pálivých papriček můžete choroby nejen léčit, ale rovněž jim i předcházet.

Už máš tekuté mash?

V tuhle chvíli máte již všechny trumfy v rukou vy a tip na dárek, který vás zaručeně potěší by mohl být třeba dárkový balíček Pro labužníky nebo je libo Extrakt smrti? Chilli papričky nejvyšší kvality nenabízí každý. Pokud jste skuteční gurmáni, kupte si takové, které byly správným způsobem skladovány a pocházejí od ověřených pěstitelů! A věděli jste, že kromě klasických chilli papriček a chilli v prášku existuje také tekuté mash nebo vločky a granule? Tekuté mash je běžné v Asii a USA a vyrábí se tak, že se pálivé papričky rozdrtí spolu se solí a nechají se po dobu 2 až 6 měsíců kvasit. Intenzivní a bohatá chuť vás ohromí a hodí se báječně k přípravě omáček, dipů a mnoho dalšího. Drcené papričky ve formě granulí a vloček se zase náramně hodí k dochucení jídel spolu se solí a pepřem.

 

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/chilli-shu-1024x591.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/chilli-shu-150x150.jpgPR-leadersTipyZdravíKonec mýtům Milujete každé jídlo, které obsahuje třeba jen stopové množství chilli, i kdyby to byl třeba čokoládový dort? Máte už dost věčných narážek vašich kamarádů či rodiny, jak pálivé jídlo škodí zdraví a co teprve vašemu dechu? Poskytneme vám argumenty, díky kterým bude všem podobným řečem konec a vy...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku