Jak nastavit správně redukci váhy? Nedělejme z toho vědu…začněte se zdravou dietou, která zajistí vašemu tělu vyvážené stravování. Už nemusíte počítat kalorie, nebo se týrat hladem. Stačí si nechat nastavit jídelníček, dodržovat pitný režim a to vše z pohodlí domova.

Zajímá vás to? Tak čtěte dál

Zdravá dieta není na týden a pak se opět vrátíte ke svému nezdravému stravování. Pokud chcete opravdu zlepšit vaši životosprávu a celkově se cítit lépe, stojí to přeci jen trochu úsilí.

Zapomeňte na výmluvy typu – nemám čas. Jedna z nejčastějších výmluv, díky kterým pak jíte nepravidelně a nekvalitně. Vše si jde přitom zařídit z pohodlí domova-díky krabičkovému stravování. V dnešní moderní době už existují rozvozové služby (např. https://www.zdravadieta.net), které dopraví jídlo v 5 vyvážených porcích až k vám domů. Je pak velice jednoduché stravovat se vyváženě, pouze otevřete krabičku a sníte čerstvé a kvalitní jídlo.

Když budete dodržovat 3 základní pravidla, vše se povede.

1) Vyvážená strava

Zdravá dieta neznamená, že úplně zavrhnete všechno jídlo. Musíte se naučit správně a pravidelně jíst, naučit se lásku k jídlu, a to nedokážete neustálým omezováním tolik potřebných makroživin a mikroživin. Vaše strava by měla obsahovat hlavně bílkoviny doplněné o sacharidy a tuky, stejně jako jiné důležité látky jako jsou vitamíny, minerály nebo antioxidanty. Nemusíte vynechávat přílohy, ani mléčné výrobky. Pouze musíte vědět, jak se stravovat tak, aby vaše tělo bylo uspokojené a nasycené a zároveň docházelo k tolik vytoužené redukci váhy.

2) Pravidelné stravování

Zdravá dieta rozhodně není celý den jíst jen saláty a večer vyluxovat ledničku. Zdravá dieta je o pravidelném, vyváženém stravování. Měli byste jíst 5x denně po menších porcích pokud možno ve stejný čas. Vaše tělo si tak zvykne na pravidelný příjem jídla a vy nebudete hladovět. Vaše tělo při pravidelnosti vyšle signál do mozku o tom, že není potřeba si ukládat zásoby, protože ví, že dostane najíst. Snadněji tak budete odbourávat přebytečné kilogramy a navíc nebudete mít hlad.

3) Výběr kvalitních a čerstvých potravin

Zdravé diety nemůžete dosáhnout kupováním nekvalitních potravin. Nekvalitní jsou především ty potraviny, které se co nejvíce vzdálily od své původní formy. Proč si kupujete o cukr a chemické látky obohacený protlak místo rajčat? Zpracované potraviny jsou často ochuzeny o bohaté minerály a vitamíny a ztrácí tak svoji důležitou výživovou hodnotu. Pro vaše tělo je důležité jíst čerstvé a kvalitní potraviny.

 

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/zdravá-dieta-dieta-1024x682.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/zdravá-dieta-dieta-150x150.jpgPR-leadersZdravíJak nastavit správně redukci váhy? Nedělejme z toho vědu…začněte se zdravou dietou, která zajistí vašemu tělu vyvážené stravování. Už nemusíte počítat kalorie, nebo se týrat hladem. Stačí si nechat nastavit jídelníček, dodržovat pitný režim a to vše z pohodlí domova. Zajímá vás to? Tak čtěte dál Zdravá dieta není na týden a pak se opět vrátíte ke...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku