Vychováváte od malička své děti k tomu, aby dodržovaly bezpečnostní pravidla a dokázaly správně a opatrně přecházet přes ulici? Pak určitě dobře víte, že jen to často nestačí. Za ztížených podmínek, mezi které určitě patří snížená viditelnost, může být dítě sebevíce obezřetné, ale řidič ho snadno přehlédne, a neštěstí je na světě. Předcházet těmto situacím lze přitom relativně snadno, stačí dítě opatřit některými reflexními prvky, které jeho viditelnost významně zvýší. Jaké mezi ně patří?

Reflexní vesty

V první řadě tomuto účelu skvěle poslouží reflexní vesty, tento doplněk je ideální zejména pro svou univerzálnost. Nosit ji lze prakticky během celého roku. V zimě ji budete využívat častěji, protože se dříve stmívá a ráno, když děti chodí do školy, tak bývá také ještě šero. Při zimních sportech ji rovněž využijete, je totiž skvělým doplňkem dalších reflexních prvků na zimních oděvech. Dítě pak, například na sjezdovce, bude skutečně k nepřehlédnutí. Ale i po zbytek roku nemusí reflexní vesta zahálet někde na dně skříně. V létě se totiž stává mnohem častěji, že zůstaneme i s dětmi déle někde venku, a pokud se vracíme domů za tmy, zejména po méně osvětlených komunikacích, reflexní vesta nás dokáže spolehlivě ochránit.

Další chytré reflexní doplňky

Chcete-li zvýšit svou viditelnost na maximum, nabízí se ještě celá řada dalších možností, jak si ji zajistit. Děti se určitě nadchnou pro reflexní pásky, ty mohou být jak na rukou, tak na nohou. Skvělým pomocníkem ke zviditelnění jsou i LED svítící ventilky na kolo. Že jste o nich ještě neslyšeli? Jedná se ventilek, který se našroubuje na ten původní, svítit začne vždy až ve chvíli, kdy se kolo dá do pohybu. Našroubujete jej jednoduše jen tehdy, když před vámi bude večerní či noční jízda. Reflexním odrazkám se věnovat nebudeme, ty jsou asi samozřejmostí pro většinu z nás, ale možná bychom ještě mohli připomenout jednu trendy možnost, za kterou by se nemuseli stydět ani dospělí, a to reflexní tkaničky.

Věřte, že čím více budete vy a vaše děti viděni, tím vyšší je vaše šance na bezpečný návrat domů. Nepodceňujte proto správný výběr oděvu opatřeného bezpečnostními reflexními prvky, a to zejména při snížené viditelnosti.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/reflexní-vesta-titulka-nová.pnghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/reflexní-vesta-titulka-nová-150x150.pngPR-leadersTipyZprávyVychováváte od malička své děti k tomu, aby dodržovaly bezpečnostní pravidla a dokázaly správně a opatrně přecházet přes ulici? Pak určitě dobře víte, že jen to často nestačí. Za ztížených podmínek, mezi které určitě patří snížená viditelnost, může být dítě sebevíce obezřetné, ale řidič ho snadno přehlédne, a neštěstí...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares