Od prázdnin už uběhl nějaký čas a nedočkavci už netrpělivě sledují předpověď počasí, aby zjistili, kdy nasněží. A pak hurá na hory! Možná patříte do skupiny, která řeší dovolenou komplexně a zodpovědně. Tedy k příjemným plánům, kam vyrazíte na výlet, kde se dobře najíte a jaké ubytování je to nejlepší také promýšlíte situace, které byste na dovolené řešit nechtěli, ale mohou se přihodit. Dle statistik se bez pojištění do zahraničí vydá každý desátý český turista, přitom stačí tak málo a z krásné dovolené se může stát noční můra, jejíž následky budete splácet po zbytek života.

Nehoda není náhoda

cestovni-pojisteni-plazŽádné malování čerta na zeď, jen je třeba mít na mysli, že tak jako se může cokoliv stát doma, může se stát i během vaší dovolené. Ale s tím rozdílem, že v cizině jsou náklady na zdravotní ošetření a stejně tak za opravu poškozeného majetku až násobně vyšší než doma. Navíc, pokud dojde ke zranění či onemocnění, už tak vystresovaní touto situací se budete potýkat s jazykovou bariérou a dalšími překážkami. To vše lze přitom snadno ošetřit ještě v době, kdy doma balíte kufry nebo batoh.

Ještě než si zabalíte

cestovni-pojisteni-krabiceNa zadní kolečka je dobré myslet skutečně při každé cestě za hranice a nezáleží na tom, zda jedete na den nebo na měsíc. Můžete způsobit nehodu, být okradeni ve vlaku či jiném dopravním prostředku, mohou se vám ztratit zavazadla a vy se tak ocitnete v cizině bez potřebných věcí. To je jen velmi krátký výčet toho, na co se může cestovní pojištění vztahovat. Online pojištění do zahraničí můžete sjednat zcela snadno a rychle, nehledejte proto sami před sebou výmluvy, proč se nepojistit. Už dávno není nutné chodit osobně do pojišťovny a stát tam hodiny ve frontě.

I sportovci se mohou pojistit

Časté dotazy k cestovnímu pojištění se týkají sportovních zájezdů a výprav. Sportovní nadšenci se předem obávají toho, že jsou nepojistitelní, vzhledem k riziku, kterým sportovní aktivity jsou. Není tomu tak, dobrá pojišťovna dokáže pojistit téměř cokoliv. Zjistěte si v dostatečném předstihu před odjezdem, jaké jsou možnosti pojištění právě pro vás a nedělejte ukvapené závěry. Nemusí se vám to vyplatit, náklady spojené s jakýmkoliv problémem v zahraničí mohou jít až do milionů korun.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/cestovní-pojištění-pár-ležící.pnghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/cestovní-pojištění-pár-ležící-150x150.pngPR-leadersCestováníFinanceZprávyOd prázdnin už uběhl nějaký čas a nedočkavci už netrpělivě sledují předpověď počasí, aby zjistili, kdy nasněží. A pak hurá na hory! Možná patříte do skupiny, která řeší dovolenou komplexně a zodpovědně. Tedy k příjemným plánům, kam vyrazíte na výlet, kde se dobře najíte a jaké ubytování je to...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares