Chcete si splnit svůj letitý sen a pořídit si domů saunu? Máte v plánu její realizaci zvládnout sami, ale obáváte se, zda bude fungovat zcela správně a že díky případným únikům tepla nebude vyhřívání sauny dostatečně efektivní? Mohlo by k tomu dojít, pokud zvolíte nevhodnou či nedostatečnou izolaci. V následujícím článku si popíšeme možnosti, jak saunu izolovat. Nemusíte se obávat, že se jedná o příliš složitý proces, v podstatě stačí jen trocha zručnosti a pár kusu nářadí.

Jen kvalitní dřevo nestačí

V první řadě je zapotřebí vybrat kvalitní izolaci, která je vhodná do extrémních podmínek sauny. Mnoho lidí si totiž myslí, že jediné důležité kritérium je kvalitní materiál pro výrobu sauny samotné. Ano, bez kvalitního dřeva, které tvoří jádro sauny a výkonného topidla, jako zdroje tepla, se žádná sauna neobejde. Zcela zásadní je ale to, jak udržet teplo uvnitř sauny co nejdéle a jak zabránit vlhkosti, aby pronikala strukturou sauny a tím ji ničila.

Bez čeho se neobejdete?sauny-telo-nova

Co vše budete tedy potřebovat, pokud se rozhodnete, že si izolaci sauny zajistíte svépomocí? Postačí vám ostrý nůž či perořízek, vrtačka, hmoždinky s vhodnými vruty, montážní pěna, alu páska do sauny a ideálně ještě vodováha. Pro připevnění palubek lze použít pneumatickou sponkovačku. Izolační vrstvy můžete vybírat z následujících materiálů. První možností  je minerální vata do sauny. Ta je tepelně nejodolnější a zároveň patří mezi nejlevnější variantu. Nevýhodou je však její nasákavost vodou, proto se neobejdete bez použití speciální alu folie do sauny. Také je objemná a má relativně vysokou hmotnost, musíte tak počítat s vyššími náklady na dopravu. Další možností jsou  PUR desky, ty jsou mnohem užší a lehčí, a díky oboustranné alu folii vodu nenasáknou. Práce s nimi je o poznání snazší, dají se snadno řezat do požadované velikosti a tvaru. Třetí možností jsou potom speciální desky Sauna-Satu, které jsou pouhé 3 cm silné a byly navrženy speciálně do prostředí sauny. Díky systému drážek je jejich instalace snazší a zároveň je izolace sauny kvalitnější, protože tak dochází k eliminaci tepelných mostů.

Nevíte si rady?

Pokud si nejste jisti, který materiál je vhodný právě pro vaši saunu, nebo chcete pomoci s detailním postupem, můžete se obrátit na odborníky. Specializovaný dodavatel materiálu a technologií pro sauny sauna.cz má s touto problematikou letité zkušenosti a dokáže poradit.

 

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/sauny-titulka.pnghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/sauny-titulka-150x150.pngPR-leadersBydleníChcete si splnit svůj letitý sen a pořídit si domů saunu? Máte v plánu její realizaci zvládnout sami, ale obáváte se, zda bude fungovat zcela správně a že díky případným únikům tepla nebude vyhřívání sauny dostatečně efektivní? Mohlo by k tomu dojít, pokud zvolíte nevhodnou či nedostatečnou izolaci. V...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku