Photo0127Vyjeďte z Prahy přes Radotín a Nižbor do vesnice Karlov. Z té už je to kousek do Branova a dolů do Luhu. Křivoklátsko je nádherné místo, kde mnohde nevidíte ani zásah lidských rukou. Branov je malá vesnička spjatá se jménem spisovatele a novináře Oty Pavla. V sobotu 14. května se tam sešlo asi sto jeho příznivců k tiché vzpomínce. U pamětní desky zazpívaly děti ze školy v Buštěhradě a členové spolku za Photo0128Společný Branov položili kytici květin. Hřálo mě na duši, že za krásného sobotního odpoledne se mladí i staří sejdou k uctění památky bezesporu pozoruhodného člověka. A tak zase čtu Pohár od Pánaboha, Pohádku o Raškovi a Zlaté úhoře…

V Branově si ale také můžete prohlédnout více než tři sta let starou roubenku a potom sejít dolů k Berounce a na jejím břehu v klidu posedět a třeba i otevřít některou z knih Oty Pavla. Věřte, stojí to z to.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/Photo0132-768x1024.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/Photo0132-150x150.jpgPR-leadersCestováníTipyVyjeďte z Prahy přes Radotín a Nižbor do vesnice Karlov. Z té už je to kousek do Branova a dolů do Luhu. Křivoklátsko je nádherné místo, kde mnohde nevidíte ani zásah lidských rukou. Branov je malá vesnička spjatá se jménem spisovatele a novináře Oty Pavla. V sobotu 14. května...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares