Obchodníci se velmi často a rádi uchylují k nekalým taktikám, pomocí kterých se snaží maximalizovat svůj zisk. Snadným terčem se stávají senioři, kteří často z neznalosti nebo proto, že nechtějí odmítnout, přijmou i velmi nevýhodné nabídky. Opakovaně bylo upozorňováno na to, jak důležité je, nepustit si do domu či bytu nikoho cizího. Zloději převlečení za techniky či kontrolory se vnutí ke starším lidem domů a v nestřežené chvíli je okradou.

problémy seniorůMy se ale zaměříme na trochu jinou problematiku, která se seniorů rovněž čím dál tím více dotýká. Relativně vysoké procento lidí důchodového věku se dostává do finančních problémů, které často končí až exekucí jejich majetku. Může za to často velmi malá informovanost těchto lidí, opět spojená s velkou důvěřivostí. Některé společnosti nabízí seniorům různé zboží či služby, přesvědčují je o výhodnosti nákupu a v případě, že lidé nemají dostatek peněz na jejich koupi, nabídnou jim půjčku. Půjčky ale většinou zprostředkují přes nebankovní instituce, které poskytují tak vysoký úrok, že se věřitel velmi brzy dostane do velkých finančních problému. Není totiž schopný z důchodu splácet částky v řádech tisíců korun po dobu mnoha měsíců.

Je třeba opakovaně poukazovat a své příbuzné a známé varovat, aby se bez předchozí konzultace s někým blízkým neuchylovali k ukvapeným nákupům nebo případně jiným investicím. Pravidlo je takové, že pokud obchodník nabízí kvalitní zboží či služby nemá zapotřebí nutit zákazníka k okamžitému nákupu. Když kupujete televizor nebo automobil, také se podíváte na více místech a porovnáte nabídky a nikdo na vás nečiní nátlak. Pokud jsou tedy investice, nebo kvalitní pánve či přikrývky z ovčí vlny tak skvělé a hlavně, za odpovídající cenu, pak není důvod nenechat klientovi čas na rozmyšlenou!

Někteří lidé se opravdu neštítí ničeho a na starší spoluobčany zkouší nechutné taktiky. Předstírají například, že se stali obětí krádeže nebo se jim stalo neštěstí v rodině a potřebují urychleně finanční výpomoc. Často s sebou (náhodou) mají třeba velmi „kvalitní“ fotoaparát nebo podobnou „cennou“ věc a tu ochotně poskytnou jako díky za tisíce, které jim důvěřivec kvapem donese. I takové věci se skutečně dějí, i když je to pro každého normálního a slušně vychovaného člověka jen těžko uvěřitelné. Pomáhejme těm slabším se bránit, jednou se to může týkat i nás.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/problémy-seniorů-titulka-1024x512.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/problémy-seniorů-titulka-150x150.jpgPR-leadersRodina a vztahyZprávyObchodníci se velmi často a rádi uchylují k nekalým taktikám, pomocí kterých se snaží maximalizovat svůj zisk. Snadným terčem se stávají senioři, kteří často z neznalosti nebo proto, že nechtějí odmítnout, přijmou i velmi nevýhodné nabídky. Opakovaně bylo upozorňováno na to, jak důležité je, nepustit si do domu či...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku