Coronavirová krize leckterým z nás překazila plány na cestování. Jistě, je možnost to i tak nevzdat a vydat se na výlet po krásách naší země, mnohým však toto nestačí a jejich touha po dalekých krajích je táhne daleko za naše hranice. Pokud se to týká právě vás, můžete tento čas využít k tomu, abyste si prohloubili obzory o cizích zemích a třeba naplánovali, kam povede vaše příští cesta. Jednou z možností, jak si tyto znalosti rozšířit, je číst si cestovatelské blogy.

Poznávací zájezd přímo u vás doma

Cestovatelské blogy představují jedinečnou možnost, jak si přečíst něco o cizí kultuře, aniž byste se potýkali s nesnázemi cestování. Z pohodlí svého domova si tak budete moci prožít noc ve velkoměstě, zúčastnit se tradičních oslav jiných kultur nebo se kochat krásami národních parků. Jediné, co je k tomu potřeba, je vyhradit si na to chvíli času, podívat se na některý z mnoha cestovatelských blogů a začíst se do jejich článků nebo si pustit nějaký dokument či vzdělávací video na YouTube.

Překvapení na každém kroku

Cestovatel se nikdy neztratí a v každé zemi, v každé oblasti dokáže najít něco, co by ho zaujalo a co by rád prozkoumal. Je jedno, zda je to ve vedlejším městě nebo na jiném kontinentu. Věci, které stojí za prozkoumání se dají najít zkrátka všude. Jedním z takových cestovatelů , který rád objevuje, co se dá, je i Lubomír Novohradský, který se v rámci svých cestovatelských cest zaměřuje nejvíce na Asii a její tradice. Díky jeho zápiskům z cest tak zjistíte například jak se naučit vietnamsky za rok, jak probíhá pravý vietnamský pohřeb nebo indický festival jógy v Rišikéši. Vedle netradičních zajímavostí o cizích kulturách vám Lubomírův cestovatelský blog přinese i spoustu praktických informací, díky kterým se vám plánování vašich vlastních cest mnohonásobně zjednoduší. A pokud si vhodný článek pečlivě prostudujte před svou cestou, určitě se vám pak nestane, že byste vynechali nějakou významnou pamětihodnost nebo zajímavost v okolí, kterou stojí za to vidět.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/yoga-festival-people-doing-yoga-outside.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/yoga-festival-people-doing-yoga-outside-150x150.jpgPR-leadersCestováníTipyCoronavirová krize leckterým z nás překazila plány na cestování. Jistě, je možnost to i tak nevzdat a vydat se na výlet po krásách naší země, mnohým však toto nestačí a jejich touha po dalekých krajích je táhne daleko za naše hranice. Pokud se to týká právě vás, můžete tento...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku