Mnoho firem potřebuje dopravovat své zboží nebo své zaměstnance na různé vzdálenosti, aby mohli správně provozovat svou práci a zajišťovat pohodlně všechny potřebné služby. Velikost a složení vozového parku konkrétních firem se samozřejmě bude lišit na základě jejich potřeb, ať už se však jedná o malou nebo velkou firmu, vozový park může významně přispět k jejímu rozvoji.

Fleet management

Fleet management představuje správu firemního vozového parku. Mnohdy se na tuto pozici pohlíží jako na velmi jednoduchou a rutinní činnost, která je považovaná pouze za nutný náklad. Obecně by si však toto odvětví zasloužilo větší pozornost. Jedná se totiž o strategicky významnou činnost firmy či organizace, proto by bylo vhodné ji i strategicky řídit a plánovat. Vedle praktické výhody zvýšení mobility firmy přináší firemní vozidla i reprezentaci firmy, protože se významné podílí na její image. V tomto ohledu se vyplatí firemní flotilu unifikovat, alespoň s ohledem na značky vozidel. Přispěje to ke sjednocení vozového parku a zároveň to zjednoduší správu vozového parku a přinese jisté úspory, co se týče servisu i provozu vozidel.

Úskalí provozování firemního vozového parku

Při fleet managementu je potřeba si jasně stanovit formulovaná pravidla, jak vozový park provozovat, vyhnete se tak přebytečným výdajům. Jde o komplikovanou práci, která nezahrnuje pouze dozor nad nákupem vozidel, ale také nad kontrolou jejich provozu, jejich servis i následný prodej v období, kdy už firma dané vozidlo nepotřebuje. Fleet management zahrnuje i objednávání pojištění vozidel, technické kontroly, servisní a asistenční služby. Většina firem to řeší zaměstnáním kompetentního pracovníka, který si tuto oblast vezme na starost. Druhou možností je tyto povinnosti outsourcovat a nechat správu firemního vozového parku na odbornících v oboru. Tyto specializované firmy, které fleet management nabízejí, mají mnoho zkušeností, vědí, jaké řešení bude pro vaši situaci nejvhodnější a umí vše přizpůsobit na míru vašim požadavkům. Vaši zaměstnanci se tak budou moci věnovat svému oboru a vy budete mít zajištěn efektivní provoz vaší firemní flotily.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/shutterstock_394268698-1024x683.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/shutterstock_394268698-150x150.jpgPR-leadersAuto-motoEkonomikaMnoho firem potřebuje dopravovat své zboží nebo své zaměstnance na různé vzdálenosti, aby mohli správně provozovat svou práci a zajišťovat pohodlně všechny potřebné služby. Velikost a složení vozového parku konkrétních firem se samozřejmě bude lišit na základě jejich potřeb, ať už se však jedná o malou nebo velkou firmu,...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares