Pojištění je skvělým způsobem, jak se preventivně zabezpečit pro případ ztráty zaměstnání, invalidity nebo pracovní neschopnosti. Neštěstí totiž nechodí po horách, ale po lidech. Může do jít k různým nepříjemným situacím. Třeba váš zaměstnavatel je nucen propustit část zaměstnanců mezi něž budete patřit i vy. Rovněž můžete onemocnět, což vám znemožní pracovat a vydělávat si na živobytí. V podobných situacích se pojištění proti výpadku příjmů vyplatí. Na možné riziko výpadku příjmů by měli myslet především OSVČ, kterým zpravidla pojišťovny nabízí speciální pojištění pro podnikatele.

Druhy pojištění

Existuje několik druhů pojištění, které se vám pří výpadku příjmů mohou hodit (např. pojištění invalidity, pojištění pracovní neschopnosti, pojištění hospitalizace). Stručně vás s některými z nich seznámíme.

Pojištění schopnosti splácet

Máte-li hypotéku, spotřebitelský úvěr či leasing, tak se vám hodí pojištění schopnosti splácet. Jde o pojištění vhodné v těch případech, že jste si půjčili vysokou částku a máte ji splácet po dlouhou dobu.

Pojištění pravidelných výdajů

Jde o vhodnou prevenci pro případ ztráty zaměstnání, dlouhodobé pracovní neschopnosti či plné invalidity. V některých případech pomůže toto pojištění vaší rodině také v případě vašeho úmrtí. Ale pro případ smrti je nejvhodnější životní pojištění.

Ideálním řešením je pojistný balíček

Existuje celá řada rizik a často si ani všechna neuvědomíte. Místo samostatného pojištění pro jednotlivé případy využijte pojistný balíček. Nabízí ho všechny pojišťovny. V některých případech se s ním setkáte také u bank. Čím více rizik pojistný balíček zahrnuje, tím lépe pro vás. Vhodné pojištění pro zaměstnance i OSVČ nabízí třeba Česká spořitelna, jedná se o pojištění pravidelných plateb. Pojištění je však určeno pouze jejím klientům. Velmi zajímavé pojištění pro zaměstnance nabízí např. mBank. Jedná se o pojištění pravidelných výdajů. Doporučujeme zvláště variantu B, která zahrnuje pracovní neschopnost, ztrátu zaměstnání, invaliditu III. stupně i úmrtí. Pro zaměstnance jde o mimořádně atraktivní pojistnou kombinaci, na kterou rozhodně málokde narazíte.

 

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/pojištění-proti-výpadku-příjmu-titulka-1024x593.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/pojištění-proti-výpadku-příjmu-titulka-150x150.jpgPR-leadersEkonomikaZprávyPojištění je skvělým způsobem, jak se preventivně zabezpečit pro případ ztráty zaměstnání, invalidity nebo pracovní neschopnosti. Neštěstí totiž nechodí po horách, ale po lidech. Může do jít k různým nepříjemným situacím. Třeba váš zaměstnavatel je nucen propustit část zaměstnanců mezi něž budete patřit i vy. Rovněž můžete onemocnět, což vám...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares