Na stará kolena mnohé z nás dostihnout různé zdravotní problémy, které nám mohou zkomplikovat život. Dokud člověk nemá nějaké zdravotní omezení, ani si neuvědomuje, jak bariérové jeho okolí je. Chodit o holi je možné jen někdy, u těch menších omezení. Jindy je potřeba sáhnout po nějaké větší pomůcce, jakou je invalidní vozík. Věděli jste ale, že existuje i invalidní skútr?

Invalidní vozík

Invalidní vozík není nic neobvyklého. Využívají ho osoby s postižením, lidé po mrtvici nebo třeba pokud si zlomí nohu. Proto se snadno může stát, že i vy budete jeho pomoc potřebovat. Jak vybrat ten správný? Základní dělení invalidních vozíků je na exteriérové a interiérové podle jejich plánovaného místa využívání. Další dělení je na vozíky s pevným nebo skládacím rámem a s pohonem předních či zadních kol. Invalidní vozíky se vyrábí v mnoha různých velikostech, jsou vhodné pro děti i osoby s nadváhou. Aby vám velikost vozíku vyhovovala, je nejlepší si ho přímo vyzkoušet. Odborný prodejce vám s výběrem vhodného vozíku rád poradí a předvede vám ho.

Invalidní skútry

Při pořizování invalidních skútrů si můžete vybrat ze dvou variant – tříkolové a čtyřkolové. Tříkolové skútry jsou vhodné do méně náročných terénů jako například pro pohyb po bytě, po obchodním domě nebo po zpevněných cestách ve městě a jsou určeny pro osoby do 120 kg. Čtyřkolový invalidní skútr je vhodný i pro osoby s nadváhou. Jelikož je více stabilní, poradí si hravě i s komplikovanějším terénem, jako je například les, zahrad anebo polní cesta. Pokud byste tedy rádi využili invalidní skútr na procházky po okolí, je čtyřkolový skútr pro vás vhodná volba.

Zhoršená pohyblivost je vždy nepříjemnou komplikací. Naštěstí dnes existují pomůcky, které vám ji pomohou překonat. Jejich pořízení však nemusí být úplně levné. Vybrané modely elektrických vozíků jsou plně nebo alespoň částečně hrazeny zdravotní pojišťovnou. Pokud se to netýká zrovna vámi vybraného modelu, nemusíte smutnit. Většinou bývají invalidní vozíky a skútry k dostání za levné ceny i v rámci výprodejů nebo například pro zakoupení z druhé ruky.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/elektricky-invalidni-vozik-meyra-optimus-2_1__w600rLXSh600.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/elektricky-invalidni-vozik-meyra-optimus-2_1__w600rLXSh600-150x150.jpgPR-leadersTipyZdravíNa stará kolena mnohé z nás dostihnout různé zdravotní problémy, které nám mohou zkomplikovat život. Dokud člověk nemá nějaké zdravotní omezení, ani si neuvědomuje, jak bariérové jeho okolí je. Chodit o holi je možné jen někdy, u těch menších omezení. Jindy je potřeba sáhnout po nějaké větší pomůcce, jakou...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku