S příchodem jara a prvních parních dnů se však hodí zapřemýšlet, jestli svou zimní zahradu máte vhodně zastíněnou. Pokud by to tak nebylo, může se totiž během krátké doby z příjemného prostoru změnit v přehřátý skleník, ve kterém byste jen neradi trávili své volné chvíle. Jaké vnitřní stínění se však pro zimní zahrady hodí nejvíce?

Baldachýn

Baldachýn je levným elegantním řešením, pro zastínění větších ploch. Můžete ho použít až pro délky 9m a šířky 4m. Skládá se z kazety, vodicí lišty a koncové lišty a ovládá se pomocí kliky, řetízku nebo elektromotoru ovládaného vypínačem. Snadno s ním zastíníte i netypicky tvarovaná okna, jako jsou například trojúhelníky nebo lichoběžníky. Hodnotu zatemnění můžete regulovat i výběrem tkaniny dané propustnosti.

Žaluzie

Žaluzie patří mezi jednu z nejrozšířenějších možností zastínění. Do zimní zahrady můžete použít typické horizontální žaluzie i jejich elegantnější svislou variantu. Výhodou žaluzií je snadná regulace zastínění i pomocí natočení lamel. Můžete si tak vychutnat ve své zimní zahradě kávu za prvních jarních paprsků, aniž by vám slunce svítilo přímo do očí. Žaluzie se ovládají ručně i motoricky.

Plisé žaluzie

Další možnost, jak zastínit zimní zahradu je použít plisé žaluzie. Vypadají velmi moderně, a ačkoliv se jmenují žaluzie, fungují spíše na principu látkové rolety. Jsou tvořeny látkou složenou do harmoniky, která se navíjí na otočnou hřídel umístěnou v konzoli nad oknem. Barvu a vzor látky si můžete vybrat z bohaté nabídky, plisé žaluzie se tak snadno stanou nádherným designovým prvkem vaší zimní zahrady. Jejich nespornou výhodou je také možnost stahování plisé žaluzií shora, zespoda i z prostředka. Můžete si tedy přesně nastavit jak velkou a jak umístěnou část okna zastíníte. I zde záleží hladina zastínění také na tom, jak moc propustnou látku si vyberete. Plisé žaluzie jsou vhodné i do netypicky tvarovaných oken, snadno s nimi zastíníte i trojúhelníková, půlkruhová či lichoběžníková okna.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/svet-zeny.cz_.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/svet-zeny.cz_-150x150.jpginfo@press-media.czBydleníS příchodem jara a prvních parních dnů se však hodí zapřemýšlet, jestli svou zimní zahradu máte vhodně zastíněnou. Pokud by to tak nebylo, může se totiž během krátké doby z příjemného prostoru změnit v přehřátý skleník, ve kterém byste jen neradi trávili své volné chvíle. Jaké vnitřní stínění se však pro zimní...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku