Dosloužila vám vaše stará střecha a právě teď stojíte před rozhodnutím, že ji necháte opravit? Vybíráte střešní krytinu a její barvu, a navzdory finančním nákladům se vlastně už těšíte, jak se váš domek rozzáří novotou? Nebo naopak patříte do jiné skupiny, která teprve drží v rukou plány svého nového domu a rozmýšlíte, zda je sedlová střecha stále ještě dost cool? Ať už patříte do jakékoliv z těchto skupin či vás k myšlence na novou střechu přivádějí zcela jiné důvody, měli byste vědět, že krytina není to jediné, na čem skutečně u stavby či rekonstrukce střechy záleží. Celou její váhu totiž nesou střešní vazníky, a proto je důležité věnovat i jim velkou pozornost.

Nejprve byste měli zkontrolovat konstrukci střechy

Než tedy začnete kalkulovat a vybírat dodavatele střešní krytiny a firmu, která vám ji položí, určitě nechte odborníka posoudit, zda jsou v pořádku dřevěné vazníky, které původní střechu drží vlastně pohromadě. Pokud totiž byla vaše střecha v tak špatném stavu, že do ní zatékalo, mohou být vazníky poškozené, někdy i s věkem dokonce z velké části ztrouchnivělé. To se nezřídka stává u velmi starých objektů, které z nějakého důvody nebyly dobře udržované nebo si majitelé jejich pravidelnou údržbu nemohli dovolit.

Svépomoc v tomto případě není dobrá volba

Závěrem je dobré si říct, že u střechy se úplně nedoporučuje zkoušet to vlastními silami. Přece jen se jedná o ochranu celé budovy a na její stavbu existují dané postupy, aby následně plnila dokonale svou funkci. A to nejen jako ochrana před deštěm, ale i zimou. Správná tepelná izolace střechy vám dokáže ušetřit nemalé peníze za vytápění. Proto neváhejte o oslovte odborníky.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/vazníky-1.pnghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/vazníky-1-150x150.pngPR-leadersBydleníDosloužila vám vaše stará střecha a právě teď stojíte před rozhodnutím, že ji necháte opravit? Vybíráte střešní krytinu a její barvu, a navzdory finančním nákladům se vlastně už těšíte, jak se váš domek rozzáří novotou? Nebo naopak patříte do jiné skupiny, která teprve drží v rukou plány svého nového...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku