Každý, kdo má auto, občas potřebuje odvézt předměty větších rozměrů – kola, věci na dovolenou, na chalupu nebo nábytek při stěhování. Do auta se ale větší věci nevejdou a v takovém případě jsou právě střešní nosiče nejlepším řešením. Jediné na co si musíte dát pozor, je nepřekročit doporučené zatížení.

Příčníky nebo hagusy

Střešní nosiče se upevňují na ližiny – neboli hagusy. Příčníky jsou určené pro auta, která nemají na střeše podélné ližiny. Upevňují se do upevňovacích bodů – to jsou otvory, které umožňují jejich uchycení. Nosiče na hagusy nejčastěji můžeme vidět na autech s karoserií kombi nebo SUV. Příčné nosiče se na ližiny upevňují pomocí stahovacího mechanismu a je zapotřebí znát rozpětí podélníků a jejich rozměry.

Následují autoboxy

Abyste na auto mohli připevnit také střešní boxy, musíte mít na střeše podélníky, ať už uchycené na ližinách nebo ve střeše. Do střešního boxu neboli rakve můžete dát cokoliv vás napadne – zavazadla, dětský kočárek, lyže nebo snowboard. Střešní boxy jsou k dispozici v různých velikostech a také na různě velká auta. Kromě toho v nabídce najdete také různé barvy a materiály, s různým uspořádáním vnitřního prostotu nebo způsobem uzamykání.

Střešní nosiče kol

Kromě autoboxů můžete na střechu svého auta připevnit také střešní nosič kol. Ten vybírejte podle toho, kolik jízdních kol chcete přepravovat a pozor si dávejte na maximální možné zatížení střechy vašeho automobilu. Nejlepší pro přepravu více než dvou jízdních kol jsou nosiče kol na tažné zařízení – jsou nejbezpečnější a nejstabilnější.

Jenže k tomu abyste si je mohli pořídit a namontovat je potřeba mít na autě samozřejmě tažné zařízení. Poslední možností, jak převážet kola je nosič na páté dveře auta – tento způsob je ale dost nepraktický a hodně si tím ztížíte přístup do kufru svého vozu.

S tím správným nosičem už vaše auto převeze cokoliv, kdykoliv a kamkoliv.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/vyr_82631600_Thule_Pacific_600_Silver_OC_white_4-1024x767.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/vyr_82631600_Thule_Pacific_600_Silver_OC_white_4-150x150.jpginfo@press-media.czAuto-motoKaždý, kdo má auto, občas potřebuje odvézt předměty větších rozměrů – kola, věci na dovolenou, na chalupu nebo nábytek při stěhování. Do auta se ale větší věci nevejdou a v takovém případě jsou právě střešní nosiče nejlepším řešením. Jediné na co si musíte dát pozor, je nepřekročit doporučené zatížení. Příčníky nebo...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares