Strojní svěráky do dílny, garáže i průmyslu

Redakce dopopručuje

Proč se vyplatí zvolit truhlářství namísto běžného obchodu s nábytkem?

Zařizujete atypický interiér? Nebo jednoduše toužíte po nábytku, který...

Zdravotnické přístroje a vybavení, bez kterého se neobejdete

Najít spolehlivého partnera ve světě zdravotnického vybavení, který přináší...

Reklamní předměty a firemní dárky

Reklamní předměty se stále udržují na špičce oblíbených marketingových...

Český národ je proslavený kutilstvím a s ohledem na rozšířenost chataření se rozhodně není čemu divit. Skoro každý, kdo bydlí v bytě, má možnost trávit volný čas někde na chatě či chalupě, ať už vlastní nebo na návštěvě u známých či příbuzných. Je tak logické, že mnozí z nás se po večerech nebo víkendech uchylují do svých dílen či garáží, kde něco kutí. A každá správná dílna by měla mít pořádný strojní svěrák, nejlépe takový, za který by se nemusel stydět ani průmyslový provoz.

Jak vybrat strojní svěrák

Nabídka strojních svěráků je velmi pestrá, takže v ní jistě naleznete to, co vám bude nejvíce vyhovovat. Hlavními parametry, podle kterých byste se při pořizování svěráku měli rozhodovat, je který předmět v něm budete potřebovat uchytit, jakým způsobem ho budete chtít opracovávat a zda se bude jednat o kusovou nebo sériovou výrobu. Svou roli hraje samozřejmě i cena, tedy kolik jste ochotni za strojní svěrák zaplatit. Pokud byste však stále váhali, který produkt je pro vás nejvhodnější, neváhejte kontaktovat některou z profesionálních firem, kde vám jistě rádi poradí.

Hlavní typy strojních svěráků

Nejjednodušším typem je zámečnický nebo příruční svěrák, který se hodí pro kusovou výrobu, co nevyžaduje vysokou přesnost, využijete ho tak jistě ve své dílně k vrtačce nebo k jakémukoliv přidržení. Pokud hledáte přesný strojní svěrák, porozhlédněte se raději po brusičském nebo sinusovém svěráku. Brusičské svěráky se používají pro zajištění přesné výroby na bruskách, frézách, při kontrole a měření opracovaných součástí nebo při obrábění na číslicově řízených strojích a obráběcích centrech. Oproti tomu sinusové svěráky se hodí na práci, při které je potřeba dosáhnout přesného úhlu sklonu. Daného úhlu se dosáhne přes výpočet funkce sinus, na jejímž základě se pak nastaví výška měrek. Dalším častým typem svěráků jsou svěráky s hydraulickým posilovačem, které se používají hlavně u CNC strojů. Jejich hlavní předností je velká upínací síla svěráku, aniž by bylo zapotřebí nějakého výrazného úsilí obsluhy.

Svět Dnes na Facebooku
euro